Archiwum dla październik 2016

Podsumowanie października 2016

Podsumowanie października 2016

„Do parku przyszły z przedszkola dzieci.

Chcą zrobić z liści barwny bukiecik.

Listki czerwone jak malowane,

Leżą pod klonem i pod kasztanem.”

      Nasze przedszkole podejmuje wiele inicjatyw mających na celu wyrabianie odpowiednich nawyków żywieniowych u najmłodszych. W związku z tym kolejny rok kontynuujemy naszą akcję pod hasłem „Jemy zdrowo”. W każdy pierwszy czwartek miesiąca wszystkie Smyki samodzielnie robią śniadania, komponując kanapki według własnych pomysłów. Okazuje się, że to co zrobione własnymi rączkami smakuje najlepiej!

      Dzień bez cukru i słodyczy w przedszkolu uświadamia maluchy, że warto czasem zamienić cukierek na zdrowy i smaczny owoc. Dbamy w ten sposób o właściwe nawyki żywieniowe najmłodszych w trosce o m.in. ich zdrowe zęby!

      Grupa Rybki z grupą Motylki udały się na interesującą wycieczkę do Kolejkowa, w którym podziwiali miniaturowy świat. W Kolejkowie Smyki zobaczyły życie na wsi, turystów podczas górskich wypraw, wzięły udział w akcji ratunkowej, wcieliły się w leśniczych, narciarzy, kupców, pracowników budowlanych, cyrkowców czy plażowiczów.

     Zumba, którą prowadzi pełna energii instruktorka porwała do tańca (połączonego z gimnastyką) wszystkie małe zuchy. Nawet grupa najmłodszych Kaczuszek wraz z paniami dała ponieść się muzyce.

     Kolejnym ciekawym wydarzeniem było Spotkanie z muzyką pt. „ Jesienny Rock And Roll”. Koncert rozruszał i rozśpiewał dzieci , które poznały nowe piosenek i tańce o jesieni.

     Wszystkie Smyki z zapartym tchem śledziły przestawienie teatrzyku „Eko-Bartek”, które opowiadało o zasadach segregacji odpadów oraz o ekologii. Dzieci z dużą uwagą obserwowały wszystko, co działo się na scenie, włączały się do wspólnych zabaw oraz nagradzały aktorów gromkimi brawami.

Opublikowano październik 30, 2016 14:27

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.