Archiwum dla grudzień 2016

Podsumowanie grudnia 2016

„Kolorowe świeczki,
kolorowy łańcuch
wkoło choineczki
przedszkolacy tańczą.

Serduszko z piernika,
pozłacany orzech,
ciepło jest w przedszkolu,
chociaż mróz na dworze.”

      Grudzień w naszym przedszkolu rozpoczęliśmy od przypomnienia sobie zasad zdrowego odżywiania. Wraz z paniami dzieci przygotowywały smaczne i pożywne kanapki, które wszystkim smakowały.
     Nasze przedszkolaki z wielkim entuzjazmem powitały 6 grudnia wyjątkowego gościa. Mimo braku śniegu, przybył do nas Święty Mikołaj wraz z workiem pełnym prezentów. Dzieci śpiewały Mikołajowi piosenki, recytowały wierszyki i z chęcią pozowały do zdjęć, które można obejrzeć w naszej galerii.
     W grudniu dzieci z wielkim zaciekawieniem oglądały przedszkolny spektakl teatralny pt. „Czerwony Kapturek”. Nasze maluchy nie bały się nawet wielkiego wilka. Teatrzyk wywołał wiele uśmiechów i radości. Wesoły, pozbawiony przemocy spektakl uczył dzieci posłuszeństwa wobec rodziców i przestrzegał, by nie ufać nieznajomym. Dzieci miały możliwość grać role i współtworzyć akcję przedstawienia.
     W środę 14 grudnia w naszym przedszkolu zabrzmiała taneczna i energetyczna muzyka. Pani Kasia- instruktorka fitness chętnie tańczyła z maluchami w trakcie cyklicznych zajęć z zumby. Dzieci bardzo chętnie wykonywały polecenia taneczne coraz wprawniej odtwarzając trudne figury. Zumba promuje zdrowy tryb życia oraz kształci wiele umiejętności motorycznych, ruchowych, muzycznych i tanecznych. Uczy odpowiedzialności, zaufania oraz pracy zespołowej. Po zakończeniu zajęć dzieci natychmiast upewniały się, kiedy to po raz kolejny spotkamy się na "Zumbie". 15 grudnia obchodziliśmy przedszkolny "Dzień bez cukru i słodyczy". W tym dniu chrupiemy zdrowe przekąski a słodkościom mówimy „NIE”! 20 grudnia w świąteczny nastrój przeniosło nas „Spotkanie z muzyką” pt.: „Kolędowy czas - Obój”. Podczas koncertu dzieci poznały budowę oraz brzmienie i sposób grania na instrumencie.
     Po raz kolejny organizowana w przedszkolu zbiórka darów "Szlachetnej paczki" pokazała jak wielkie serca mają rodzice naszych smyków, którzy od małego uczą swoje dzieci empatii i pomagania potrzebującym. Wspólnie z PN Żak w Oławie oraz całym personelem obydwu przedszkoli wsparliśmy wybraną, oczekującą wsparcia rodzinę.
     Bożonarodzeniowy „Konkurs na tradycyjną ozdobę świąteczną” został rozstrzygnięty. Dziękujemy rodzicom, którzy mimo świątecznych obowiązków znaleźli chwilę na to, aby razem ze swoimi pociechami stworzyć piękne, świąteczne ozdoby. Uroczyste wręczenie wyróżnień nastąpi podczas Jasełek w styczniu.

Opublikowano grudzień 30, 2016 18:27

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.