Archiwum dla maj 2016

Podsumowanie maja 2016

„Usiądź mamo przy mnie blisko
I posłuchaj tych słów,
Ty z pewnością wiesz to wszystko,
Jednak powiem to znów.

Kocham Cię, Ti Amo, Je Taime
I nie pytaj mnie dlaczego tak jest
Ty jesteś mą mamą, wspaniałą kochaną
Jedyną na zawsze i kochasz mnie też…”

Jak co miesiąc nasze przedszkolaki wzięły udział w akcji „Jemy zdrowo” i samodzielnie przygotowały zdrowe kanapki. Podczas „Dnia bez cukru i słodyczy” dzieci promowały zdrowy styl życia i odżywiania.

W maju odbyły się dwa koncerty instrumentalne w ramach cyklu „Spotkanie z muzyką”, podczas których nie zabrakło śpiewu, tańca i dobrej zabawy. Smyki poznały nowe instrumenty- róg oraz gitarę.

11 maja odwiedziły nas „Psiaki przedszkolaki” z autorskim pokazem psich sztuczek i akrobacji. Najmłodsi mogli dowiedzieć się, jak bezpiecznie obcować z psem, w jaki sposób można się z nim bawić i jak zareagować w sytuacji zagrożenia.

Nasze przedszkolaki są bardzo aktywne i chętnie uprawiają sport. Dlatego ochoczo wystartowały w konkurencjach lekkoatletycznych „Sprawny Smyk” min. rzut piłeczką, zwis na linie, bieg na czas, skok w dal.

Kolejnym wydarzeniem miesiąca było spotkanie z panią policjantką. Dzieci dowiedziały się o tym, jak bezpiecznie poruszać się po drogach, podróżować samochodem, bawić się w domu i w przedszkolu. Smyki bardzo dobrze radziły sobie z zadawanymi pytaniami na temat bezpiecznej zabawy w miejscach dozwolonych, wykazały się znajomością numerów alarmowych i umiejętnością wezwania pomocy oraz prawidłowego zachowania się w razie zgubienia.

Jedną z atrakcji maja, na którą z niecierpliwością czekały wszystkie dzieci był pokaz cyrkowy. Występ bardzo zainteresował nasze Smyki, które brały aktywny udział w pokazie sztuczek cyrkowych. Najwięcej emocji wzbudził wśród widowni ogromny wąż, którego można było dotknąć. Nie zabrakło również klauna, który zabawiał całe towarzystwo.

Największym wydarzeniem maja była bez wątpienia uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Wszystkie grupy przygotowywały się do tego święta z wielkim zaangażowaniem. Maluszki przebrane za sowy i misie udały się do lasu w poszukiwaniu prezentów dla swoich rodziców. Grupa Rybek tego dnia została pasowana na przedszkolaka. Dzieci śpiewały piosenki, recytowały wierszyki i zatańczyły taniec misiów, który nagrodzono gromkimi brawami. Średniaki przebrane za zwierzątka wybrały się do kwiaciarki, która doradzała im co mogą podarować swojej mamie w prezencie. Motylki zagrały również melodyjki na dzwoneczkach, co szczególnie spodobało się rodzicom. Starszaki zaprezentowały przedstawienie pt. „Kim zostanę”. Na scenie pojawiły się osoby o różnych profesjach: krawcowa, górnik, kominiarz, lekarz, modelka, aktorka a nawet ksiądz, który rozbawił wszystkich zgromadzonych gości. Wszystkie przedstawienia wzbudziły wiele radości i wzruszeń u rodziców. Po uroczystościach przedszkolaki rozdały rodzicom własnoręcznie wykonane prezenty i wszyscy mogli częstować się słodkościami.

Po raz pierwszy w naszym przedszkolu odbył się I Przedszkolny Bieg Smyka. Celem imprezy było propagowanie sportu wśród najmłodszych. Maluchy uczyły się rywalizacji oraz kibicowania. Pokonywały trasy zróżnicowane pod względem długości i stopnia trudności. Po biegach wręczono medale zwycięzcom a wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Z wizytą do naszych Smyków zawitał teatr "Duet" z Krakowa, który zaprezentował dzieciom przedstawienie teatralne pod tytułem "Wojtek Strażak". Mały bohater o Wojtek bardzo chciał zostać strażakiem. Pomógł mu w tym przypadek i oczywiście jego bohaterstwo. Okazało się, że Wojtek był bardzo odważny, znał numery alarmowe i dzielnie poradził sobie w sytuacji zagrażającej życiu. Przedszkolaki z uwagą oglądały przedstawienie, wykazały się wiedzą i umiejętnościami w sytuacjach zagrożenia pożarowego. Chętnie uczestniczyły z zabawach i zawodach przygotowanych przez aktorów.

Opublikowano maj 01, 2016 12:47

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.