Archiwum dla lipiec 2016

Podsumowanie czerwca 2016

„Żegnamy cię dziś przedszkole, szkoła już woła nas! Nie martw się tylko bardzo, bo wpadniemy tu jeszcze nie raz. Lubiliśmy do ciebie chodzić, poznaliśmy tu kawał świata, ale teraz wiemy, że minęły nasze przedszkolne lata. Jeszcze wakacje przed nami, wycieczki i długie podróże, potem dzwonek nas powita w nowym mundurze.”

Na początku miesiąca nasze Smyki wzięły udział w zajęciach o tolerancji pt. „Inny nie znaczy gorszy”. Celem było ukazanie dzieciom inności jako czegoś dobrego, nie dyskryminującego drugiego człowieka, pokazanie, że jest wiele inności w naszym otoczeniu. Bo przecież różnimy się wyglądem: jedno dziecko ma piegi, inne nosi okulary, są dzieci na wózkach inwalidzkich i mające inny kolor skóry. Ważne jest by nauczyć się akceptować te różnice i nie odczuwać lęku z powodu swojej inności.

Tradycyjnie jak co miesiąc w przedszkolu odbyła się akcja „Jemy zdrowo” oraz „Dzień bez cukru i słodyczy”. Dzieci uczestniczyły w zajęciach i pogadankach na temat zdrowego żywienia.

W tym miesiącu dla naszych przedszkolaków został zorganizowany pokaz edukacyjny z udziałem policjantów pt. „Bezpieczne wakacje”. Dzieci dowiedziały się, jak należy bezpiecznie zachowywać się podczas wyjazdów wakacyjnych z rodzicami. Wszystkim podobały się zabawy i testy sprawdzające zdobytą podczas pokazu wiedzę.

Z okazji Dnia Dziecka wszystkie Smyki pojechały na wycieczkę do Wioski Indiańskiej. Na dzieci czekało dużo atrakcji i niezapomnianych wrażeń. Przedszkolaki zostały przyozdobione w bojowe barwy oraz pióropusze i zdobywały indiańskie sprawności, trofea, polowały na węże oraz grały na tam-tamach. Po takich atrakcjach bardzo smakowały przygotowane kiełbaski z grilla, jedzone na świeżym powietrzu!

24 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016, połączone z pożegnaniem dzieci z zerówki. Starszaki przygotowały uroczysty apel, który rozpoczął się polonezem. Następnie dzieci cofnęły się w czasie i zabrały nas w podróż do początków ich przedszkolnej przygody. Bardzo dziękujemy im za wspólnie spędzone chwile, które pozostaną na długo w naszej pamięci. Wszystkim starszakom i ich rodzicom życzymy udanych wakacji i udanego startu w szkole!

Przedszkolaki odwiedził pan strażak z pokazem i ćwiczeniami pierwszej pomocy przedmedycznej. Największe zainteresowanie wśród dzieci wywołał wóz strażacki i jego wyposażenie. Ochotnicy mogli przymierzyć prawdziwy strój strażaka. Dziękujemy za ciekawe zajęcia smile

Pod koniec miesiąca odbył się Rodzinny piknik sportowy „Sprawna rodzinka”. Dzieci wraz ze swoimi rodzicami brały udział w wielu konkurencjach sportowych np. bieg przez płotki, wyścigi samochodzikami, rzut do celu, tor przeszkód. Najwięcej pozytywnych emocji wzbudził bieg w workach. Po sportowych wyczynach wszyscy zebrani udali się na piknik z kiełbaską z grilla oraz ze słodkimi przysmakami. Na przedszkolaki czekały dmuchane zamki, wata cukrowa oraz malowanie twarzy. Dziękujemy za wspólną zabawę

Opublikowano lipiec 01, 2016 12:45

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.