Archiwum dla wrzesień 2016

Podsumowanie września 2016

„Wrzesień – nowy szkolny rok,
witamy przedszkole, to nasz pierwszy krok.
Nasza pani na nas czeka,
pięknie do nas się uśmiecha.
Kraina przygód się otwiera
i wszystkie dzieci w podróż zabiera.
Będziemy śpiewać, czytać, malować,
Bawić się, tańczyć, z klocków budować…”

     Po wakacjach z radością i wielkim entuzjazmem, rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2016/2017. Najstarsze dzieci z nieukrytą radością przekraczały progi przedszkola, z utęsknieniem witały się z rówieśnikami. Dla maluszków był to okres adaptacji oraz nowych wrażeń i nowych sytuacji życiowych. To trudny czas zarówno dla dzieci jak i ich rodziców. Oczywiście nie obyło się bez łez, ale te lały się tylko w chwili rozstania z rodzicem. Fajne zabawki w salach, a przede wszystkim troskliwe panie z babcią Alą na czele, pomogły i dalej pomagają przetrwać „Kaczuszkom” ten trudny początek w nowym otoczeniu.
Muzycznym wydarzeniem września był koncert z cyklu "Spotkania z muzyką ", gdzie dzieci miały okazję zapoznać się z akordeonem. Słuchały jego brzmienia oraz poznawały jego budowę. Nie zabrakło również tańca, śpiewu i fajnej zabawy. Jak zwykle z koncertu wychodziły wesołe, uśmiechnięte i zrelaksowane.
     Nie pominięto w tym miesiącu Akcje zdrowego odżywiania. Co miesiąc w akcji „Jemy zdrowo” – dzieci uczą się samodzielnego przygotowania kanapek, które w magiczny sposób znikają… po raz kolejny dzieci zadziwiają swoje Panie swoimi zręcznościami i apetytem :-). Z kolei w co miesięcznej akcji „Dzień bez cukru i słodyczy” dzieci przypominają o szkodliwości nadmiernego spożycia słodyczy i ich skutkach. W każdej grupie odbyły się liczne pogadanki, a także zostały wykonane plakaty o zdrowym odżywianiu.
Nowym wydarzeniem w tym roku zostały zajęcia muzyczno-ruchowe tzw. Zumba. Dzieciaki na początku z dużą rezerwą wpatrywały się w nową Panią, która zachęcała do ćwiczeń... jednak po zaledwie kilku chwilach, dzieci ćwiczyli w takt i rytm znanych, popularnych przebojów. Jeszcze długo po zajęciach, dzieci wspominały, zachwycały się i ćwiczyły nowopoznane ruchy.
     Po raz pierwszy w tym miesiącu odbyły się zajęcia z „Robotyki”, na których dzieci przy niewielkiej pomocy instruktorów budowały konstrukcie z klocków Lego. Tym razem dzieci budowały samolot z ruchomym śmigłem. Trzeba było zobaczyć radość i dumę dzieci z prawidłowo wykonanej roboty… Dzieci się cieszą, a my wspólnie odkrywamy nowe talenty i nowe możliwości!
     W grupach starszych, po raz pierwszy odbyły się zajęcia z gry w szachy. Na początku dzieci poznają figury i sposoby ich poruszania się…jeszcze daleko do prawdziwej bitwy, ale początki już są. Dzieci z niecierpliwością czekają na kolejne spotkania z Panem Wiktorem, który obiecuje otworzyć przed nimi świat tej, jakże starej i bardzo ciekawej gry.
     Jak co roku nasze Smyki wzięły udział w Akcji Sprzątania Świata. Tego dnia w przedszkolu zostały przeprowadzone zajęcia, które zainspirowały dzieci do działań mających na celu dbania o nasze środowisko. Przedszkolaki dowiedziały się o segregacji odpadów oraz recyklingu. Wszystkie grupy przygotowały kolorowe plakaty i wyruszyły sprzątać okolice przedszkola. Przedszkolaki przy sprzyjającej wrześniowej pogodzie, z ochotą i ogromnym entuzjazmem wrzucały do worków papierki, kapsle, plastikowe butelki oraz inne śmieci. Były z siebie bardzo dumne, a i Panie nie szczędziły im słów pochwały:)).
     W tym miesiącu dzieci uczestniczyły w przedstawieniu prawdziwego magika „Z magią na wesoło”. Magik w sposób zabawny i humorystyczny wprowadził małego widza w cudowny świat magii... Każde dziecko otrzymało cenną wskazówkę na zrobienie przez tatę (za zgodą mamy) magicznej różdżki, która potrafi wiele, baaardzo wiele przy użyciu poznanego zaklęcia: „Czary - mary, abrakadabra, benz…”
     Tradycją stały się w naszym przedszkolu zmagania lekkoatletyczne oraz pomiary sprawnościowe „Sprawny Smyk”. Głównie na zajęciach wychowania fizycznego, pod bacznym okiem Pana Patryka, dzieci wykonywały takie konkurencje jak: bieg przez płotki, rzut piłeczką, bieg na czas, skok w dal z miejsca. Było sportowo i bardzo wesoło. Oczywiście wszystkie wyniki zostały zarejestrowane i zapisane, ale niektóre trzeba przyjąć z przymrużeniem oka:))
Na wiosnę Smyki trochę podrosną i na pewno będą bić nowe rekordy! :)
Zapraszamy do galerii.

Opublikowano wrzesień 02, 2016 13:32

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.