Archiwum dla październik 2017

Podsumowanie października 2017

Podsumowanie października 2017

      W październiku, w naszym przedszkolu zrobiło się bardzo jesiennie. Bywały dni słoneczne i ciepłe a przedszkolny plac zabaw zaczął tonąć w różnobarwnych liściach. Najmłodsza grupa „Żabek” postanowiła popracować w ogrodzie i zrobić z nimi porządek! Najlepszą zabawą było rozrzucanie liści i wywracanie się w miękkie sterty.
      Jak co miesiąc, odwiedził nas teatrzyk, tym razem z widowiskiem pt. „Smok Cudaczek Wyśmiewaczek”. Nasze Smyki ponownie były widzami, a niektóre także aktorami. Nauczyły się przy tym, jak dbać o higienę osobistą i wygląd zewnętrzny, a także życzliwości i szacunku dla innych. Było nie tylko pouczająco ale i bardzo wesoło.
      Nasze przedszkole odwiedziło Stowarzyszenie Ratownictwa Powiatu Pyrzyckiego. Podczas zajęć wszystkie grupy miały okazję wysłuchać instruktarzu z udzielania pierwszej pomocy poszkodowanemu, a następnie każdy mógł w sposób praktyczny przećwiczyć na „fantomisiu” Tomku nabytą wiedzę. Spotkanie było również doskonałą okazją do przypomnienia sobie numerów alarmowych oraz zasad kontaktowania się z dyspozytorem. Na koniec każdy Smyk otrzymał certyfikat uzyskując tytuł „Mały Ratownik”.
      W dniu 19 października grupy „Kaczuszek” i „Rybek” udały się na wycieczkę do kina Odra w Oławie. Dzieci z wielkim zachwytem były widzami przedstawienia teatralnego pt. „Roszpunka”. Przedszkolaki z zainteresowaniem i wielkim przejęciem śledziły losy bohaterów. Po skończonym przedstawieniu Smyki nagrodziły aktorów gromkimi brawami.
      Październikowe "Spotkanie z muzyką" było trochę nietypowe. Nie przyjechał do nas żaden instrument. Tym razem tematyka spotkania była poważna: odblaski i kamizelki na drodze, bezpieczne zachowanie w ruchu ulicznym oraz znaki drogowe. Wszystko to zostało przedstawione przedszkolakom za pomocą muzyki oraz wielu ciekawych rekwizytów.

Opublikowano październik 30, 2017 19:40

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.