Archiwum dla listopad 2017

Podsumowanie listopada

     Listopad to miesiąc pełen atrakcji w naszym przedszkolu. Jedną z nich był teatrzyk pt. „Witaminki Jarzynki”, które opowiadało o zdrowym jedzeniu i aktywnym spędzaniu wolnego czasu.
     W dniu 10 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości (11 listopada). Z tej okazji wszystkie Smyki uroczyście odśpiewały hymn państwowy, a także obejrzały film „Polak Mały”, który przybliżył im znaczenie symboli narodowych.
     Kolejnym ważnym wydarzeniem w naszym przedszkolu był Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, który przypadł na 21 listopada. W tym dniu wszyscy staraliśmy się być dla siebie bardzo mili i uprzejmi. Tego dnia nikt nie wyszedł z przedszkola bez medalu „ Życzliwego Przedszkolaka”.
     Tradycyjnym listopadowym wydarzeniem w przedszkolu był Dzień Pluszowego Misia. Dzieci przyniosły swoje najukochańsze, duże i małe przytulaki. Tego dnia wszystkie grupy spotkały się w sali gimnastycznej, aby świętować „Urodziny Misia” Odbyły się zwariowane tańce, różne gry i zabawy z udziałem misiów, a także konkurs między grupami na najładniejsze odśpiewanie życzeń - „Sto lat”. W prezencie przedszkolaki otrzymały od solenizanta słodki poczęstunek w postaci „Lubisia”.
     Na comiesięcznym "Spotkaniu z muzyką" zaprezentował się saksofon. Jego piękne brzmienie niosło się po całym przedszkolu. Dzieci brały udział w zabawach muzyczno-ruchowych i jak zawsze było dużo dobrego humoru i pozytywnych emocji.
     Tradycyjnie w ostatni dzień listopada odbyły się Andrzejki. W każdej grupie było „lanie wosku”, przekuwanie papierowych serduszek i ustawianie butów na progu oraz wiele, wiele innych wróżb. W tym dniu najmłodsze przedszkolaki „Żabki”- miały bal kostiumowy, które prowadziły zaprzyjaźnione czarownice i wróżki: Babcia Ala, pani Tatiana i pani Sylwia. Najstarszą grupę odwiedziły nietoperze z listami, od pewnej nieznajomej, w których ukryto wskazówki do rozwiązania zagadki. Ten dzień obfitował w moc wrażeń i dobrą zabawę.

Opublikowano listopad 30, 2017 13:29

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.