Archiwum dla grudzień 2017

Podsumowanie grudnia.

     Już od początku miesiąca zapanowała w naszym przedszkolu świąteczna atmosfera. Ubieraliśmy choinki, przyozdabialiśmy okna i korytarze. 6 grudnia od samego rana Smyki oczekiwały na przybycie ważnego gościa. Po mimo braku śniegu, odwiedził nas Święty Mikołaj z workiem pełnym prezentów. Dzieci na przywitanie zaśpiewały piosenkę, którą od dłuższego czasu przygotowywały wraz z paniami na tak ważny dzień. Mikołaj również pamiętał o Smykach i dla każdego zostawił paczkę pełną prezentów. Każda grupa wykonała bardzo ciekawe prace plastyczne na których oczywiście królował Mikołaj.
      Jak co miesiąc, w naszym przedszkolu miało miejsce wiele ciekawych wydarzeń. Tradycyjnie odbyło się samodzielne przygotowanie kanapek, zajęcia zumby, oraz przedszkolny „dzień bez słodyczy”, a wszystko to w ramach działań propagujących zdrowy styl życia.
      Grudniowe „Spotkanie z muzyką” poświęcone było gitarze klasycznej. Podczas koncertu dzieci poznały budowę oraz brzmienie i sposób grania na tym instrumencie. Nie obyło się również bez śpiewania kolęd i pastorałek, które wprowadziły nas w świąteczny klimat. Grupa Kaczuszek i Rybek tego dnia postanowiły również upiec świąteczne pierniczki, które później samodzielnie ozdabiały. W całym przedszkolu unosił się zapach świąt.
      W naszym przedszkolu odbył się również „Konkurs na Bożonarodzeniową ozdobę świąteczną”. Dziękujemy rodzicom, którzy mimo świątecznych obowiązków znaleźli chwilę na to, aby razem ze swoimi pociechami stworzyć piękne, świąteczne ozdoby. Wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie serdecznie gratulujemy ciekawych pomysłów.
      Za sprawą zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia grudzień to czas, kiedy pomagamy potrzebującym. Po raz kolejny w naszym przedszkolu została zorganizowana zbiórka darów „Szlachetnej paczki” dla konkretnej rodziny. Dzięki rodzicom i wszystkim pracownikom zebraliśmy ogromną ilość darów, którą przekazano potrzebującej rodzinie. Za wszystkie dary serdecznie dziękujemy.

Opublikowano grudzień 31, 2017 16:09

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.