Archiwum dla luty 2017

Podsumowanie lutego

„Hejże, hejże, hola, hola,
tańczą dzieci z przedszkola.
Hejże, hejże, dana, dana,
tańczą twista i kankana.
Karnawałowy bal mają.
Oh, jak pięknie wyglądają!”

     Najbardziej wyczekiwanym wydarzeniem lutego był bal karnawałowy. W tym dniu przedszkole opanowały przeróżne postaci z bajek i nie tylko... Bawiły się księżniczki, Elsy z Krainy Lodu, strażacy, policjanci, wróżki, biedronki i inne cudaczki :-). Nawet wszystkie Panie przebrały się, ku zdziwieniu dzieci. Zabawa była wspaniała a wrażenia niezapomniane. Następny bal już za rok!
     W tym miesiącu została zakończona akcja „Dokarmiamy zwierzęta zimą”. Przez cały poprzedni miesiąc zbieraliśmy dary dla samotnych piesków i kotków, aby w ten sposób wspomóc zwierzęta z oławskiego schroniska. 10 lutego nasze przedszkole odwiedziła Pani weterynarz. Nie przyszła sama, przyprowadziła ze sobą swojego pupila – pieska, który był największą atrakcją tego spotkania. Dzieciaki mogły go pogłaskać, przytulić, a nawet poczęstować przysmakiem. Przekazaliśmy Pani weterynarz zebrane dary dla zwierząt i podziękowaliśmy za tak miłą wizytę. Rodzicom też bardzo dziękujemy za wsparcie akcji!
     Nie zapomnieliśmy również w tym miesiącu o Walentynkach. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem przyłączyły się do wykonywania tematycznych prac plastycznych jak i małych upominków w kształcie czerwonych serduszek dla rodziców. Nie zabrakło w tym dniu, miłości, ciepła i mocnych „przytulasków”. Przedszkolaki uczyły się okazywać swoje uczucia na co dzień, nie tylko w tym jednym dniu.
     Tak jak w poprzednich miesiącach odbyły się bardzo lubiane przez dzieci zajęcia z zumby, prowadzone przez znaną już wszystkim przedszkolakom Panią Kasię. Dzieci z ogromną werwą i zapałem, starają się wykonywać ćwiczenia gimnastyczne, dając upływ swoim emocjom i nieskończonej energii. W lutym odbyły się również lubiane przez dzieci zajęcia z robotyki. W czasie zajęć dzieciaki zadziwiały swoimi zdolnościami, determinacją i cierpliwością. Na koniec zajęć, jak zawsze wszystko co programowały i konstruowały zaczynało działać. Dzieci z ogromną niecierpliwością, czekają na kolejne wyzwania.
     Nie zapomniano również, o cyklicznych zajęciach i pogadankach na temat zdrowego żywienia w ramach organizowanego co miesiąc "Dnia bez cukru i słodyczy". Smyki już doskonale wiedzą, do czego prowadzi nadmierne spożywanie słodyczy, więc bez żadnych problemów potrafią rezygnować z ulubionych przysmaków.
     Pod koniec miesiąca na "Spotkaniu z muzyką" poznawaliśmy grę na klarnecie. Pan muzyk- klarnecista wspaniale pokazał i wyjaśnił budowę tego instrumentu muzycznego. Piękne brzmienie klarnetu z hebanowego drzewa oraz poznawanie rytmicznych poleczek bardzo pobudziło wszystkie przedszkolaki do tańca w rytm, popularnych melodii. Odwiedzili nas także aktorzy z teatrzyku DUET. Dzieci z zaciekawieniem podróżowały wraz z „Misiem podróżnikiem”, poznając nowe kontynenty i kraje.
     W lutym, naprawdę nie było czasu na nudę! Codziennie były nowe wyzwania: a to doświadczenia ze śniegiem i lodem, a to pieczenie pączków, ciasteczek, a nawet gofrów. Dużo było też malowania, wycinania, klejenia i lepienia z różnych mas plastycznych. Ciekawe i wesołe były zabawy na sali. Dzieci dawały upust fantazji w konstruowaniu niesamowitych i przydatnych rzeczy: a to hełm rycerski, stworki kosmiczne, a innym razem roboty z przyszłości. Udane i na pewno niezapomniane w tym miesiącu były zabawy na śniegu. Wspólne lepienie bałwanków, robienie aniołków czy też orłów sprawiały wielką frajdę . A bitwa na śnieżki, do tej pory jest wspominana!

Opublikowano luty 28, 2017 20:15

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.