Archiwum dla marzec 2017

Podsumoania marca 2017

     W miesiącu marcu , w naszym przedszkolu miało miejsce wiele ciekawych wydarzeń. Tradycyjnie odbyło się SAMODZIELNE PRZYGOTOWANIE KANAPEK, ZAJĘCIA ZUMBY, oraz DZIEŃ BEZ CUKRU I SŁODYCZY, a wszystko to w ramach działań propagujących zdrowy styl życia.
     Nasze przedszkole odwiedzili aktorzy z teatrzykiem p.t „MAGICZNY OŁÓWEK”. Jak zwykle widownia bawiła się świetnie, tym bardziej, że niektóre dzieci brały czynny udział w przedstawieniu.
     Na comiesięcznym „SPOTKANIU Z MUZYKĄ” zaprezentowany był program wiosenny „Gdzie jesteś wiosno”?. Jej piękne brzmienie niosło się po całym przedszkolu, dzieci brały udział w zabawach muzyczno-ruchowych i jak zawsze było dużo dobrego humoru i pozytywnych emocji. Muzyka łagodzi obyczaje.
     21 marca przedszkolaki już od samego rana przygotowywały się do powitania wiosny. Dzieci ze wszystkich grup wraz z nauczycielkami wspólnie wykonały kukłę MARZANNY z kolorowej bibuły. Potem wszyscy wyruszyli kolorowym korowodem, by na dworze pożegnać zimę. „ Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno, ciebie pożegnamy, wiosnę powitamy”- tak Smyki przywoływały cieplejszą porę roku.
     22 marca obchodziliśmy w przedszkolu „Dzień wody”. W tym dniu dominował kolor niebieski, a wszystkie dzieci przyniosły ze sobą butelki wody mineralnej, którą cały dzień popijały. Przedszkolaki na różnych zajęciach dowiedziały się o sposobach wykorzystania wody w życiu codziennym. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza przyczyni się do świadomego, oszczędnego gospodarowania wodą przez przyszłe pokolenia.
    W naszym przedszkolu odbył się KONKURS MATEMATYCZNY oraz konkurs wiedzy przedszkolaka „Wiem i potrafię”. Dzięki atrakcyjnej formie zabawowo-zadaniowej dzieci z zaciekawieniem i zaangażowaniem rozwiązywały wiele różnorodnych zadań. Dzięki takim działaniom przedszkolaki przekonują się, że matematyka może być przyjemna i zabawna. Dzieci otrzymały dyplom za udział w konkursie oraz drobne upominki.

Opublikowano marzec 31, 2017 21:14

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.