Archiwum dla kwiecień 2017

Podsumowanie kwietnia 2017

      W kwietniu nasze przedszkole odwiedzili aktorzy z teatrzykiem pt. „Kot w butach” Jak zwykle widownia bawiła się świetnie, tym bardziej, że niektóre dzieci brały czynny udział w przedstawieniu.
     20 kwiatnia grupa II i III pojechały na wycieczkę do „Afrykarium”. W czasie całodniowego pobytu przedszkolaki zwiedziły cały obiekt. Dzieci zapoznały się ze zróżnicowanymi ekosystemami Afryki. Największą atrakcję stanowiły liczne akwaria, zbiorniki wodne oraz baseny pokazujące m.in. rafę koralową Morza Czerwonego, jezior Malawi i Tanganiki, głębiny Kanału Mozambickiego. Występują tam rekiny, płaszczki i inne duże ryby, które dzieci podziwiały z podwodnego, akrylowego tunelu o długości około 18 m. Kolejna odwiedzana ekspozycja poświęcona była Wybrzeżu Szkieletów w Namibii, które zamieszkują pingwiny oraz kotiki afrykańskie. W
dżungli otaczającej rzekę Kongo dzieci obserwowały krokodyle i manaty - niezwykłe, roślinożerne ssaki zwane także syrenami.
      21 kwietnia obchodziliśmy „Światowy Dzień Ziemi” Obchody tego dnia mają na celu krzewienie nawyków i postaw ekologicznych oraz uświadomienie wszystkim mieszkańcom naszego globu problemów związanych z ekologią.

Na comiesięcznym „Spotkanie z muzyką” zaprezentowany był program z muzyką „Wielkanoc - basowym tonem z tubą, fagotem lub puzonem” Jej piękne brzmienie niosło się po całym przedszkolu, dzieci brały udział w zabawach muzyczno-ruchowych i jak zawsze było dużo dobrego humoru i pozytywnych emocji.
     27 kwietnia odwiedziły nas „Psiaki przedszkolaki”, były to zajęcia z dogoterapii. Dzieci stopniowo zapoznawały się z psem, jego zwyczajami, jedzeniem czy nawykami. Początkowo, oswajając się z czworonogiem, mogły go dokładnie obejrzeć – jakie ma łapy, uszy, oczy i ogon. Dotykały jego sierści i określały, czy jest ona szorstka czy miękka, długa czy krótka. Te pierwsze ćwiczenia z psem budują zaufanie między nim a dzieckiem, które nabiera poczucia bezpieczeństwa, oswaja się z nową sytuacją, a także jest instruowane, w jaki sposób bezpiecznie postępować z czworonogiem. Uczy się także, aby przy zwierzęciu zawsze zachować ostrożność.
      Uroczystość  "Dnia Mamy i Taty” to szczególna okazja, której towarzyszą niesamowite emocje, uśmiech, wzruszenie i duma z pociech. Wszyscy goście z zaciekawieniem i skupioną uwagą słuchali życzeń, wierszy, piosenek. 27 kwietnia przedszkolaki z grupy II
zaprezentowały swoje umiejętności przed najbliższymi. Na tę okoliczność przygotowały dla rodziców część artystyczną: recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły.
Dzieci wręczyły Rodzicom prezenty. Po zakończeniu oficjalnej części wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Opublikowano kwiecień 30, 2017 12:16

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.