Archiwum dla maj 2017

Posdumowanie maja 2017

     Na początku maja, w ramach akcji „Jemy zdrowo” przedszkolaki rozmawiały o tym, co jest zdrowe w pożywieniu. Dowiedziały się, jakie wartości odżywcze mają niektóre produkty spożywcze, zapoznały się z pojęciem piramidy pokarmowej oraz podawały przykłady swoich ulubionych potraw. Następnie nauczyciele grup odczytali wiersze dotyczące pomysłów na wesołe kanapki i omówili zasady higienicznego przygotowania jedzenia. Przed rozpoczęciem pracy, wszyscy starannie umyli ręce. W trakcie sporządzania kolorowych kanapek śmiechu było co niemiara. Każdy ciekaw był co wymyśli kolega z ławki aby nas zaskoczyć, co pojawi się na kanapce koleżanki znanej z oryginalnych pomysłów. Po skończonej pracy dzieci zajadały się własnoręcznie wykonanymi dziełami.
      Nasze przedszkole odwiedzili aktorzy z teatrzykiem – Teatrzyk pt.”Wilk i zając w mieście ” Jak zwykle widownia bawiła się świetnie, tym bardziej, że niektóre dzieci brały czynny udział w przedstawieniu.
      Na comiesięcznym „Spotkanie z muzyką” zaprezentowany był program pt. „Muzyka na smykach-skrzypcowa majówka” Jej piękne brzmienie niosło się po całym przedszkolu. Dzieci brały aktywny udział w zabawach muzyczno-ruchowych i jak zawsze było dużo dobrego humoru i pozytywnych emocji.
     Uroczystość z okazji „Dnia Mamy i Taty” to szczególne chwile, którym towarzyszą niesamowite emocje, uśmiech, wzruszenie i duma z pociech. Wszyscy goście z zaciekawieniem i skupioną uwagą słuchali życzeń, wierszy, piosenek. 18 maja przedszkolaki z grupy III zaprezentowały swoje umiejętności przed najbliższymi. Na tę okoliczność przygotowały dla rodziców część artystyczną: recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły.
Dzieci wręczyły Rodzicom prezenty. Po zakończeniu oficjalnej części wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.
     Konkurencje lekkoatletyczne „Sprawny Smyk” oraz pomiary sprawnościowe to wspaniały projekt, w którym uczestniczyły nasze przedszkolaki. Zabawa była fantastyczna a dzieci dały z siebie wszystko, żeby osiągnąć jak najlepszy wynik! Złote medale, dyplomy i słodkości to ukoronowanie tej świetnej sportowej zabawy.
W czwartek 25 maja 2017 r. wszystkie przedszkolaki wzięły udział w „II Biegu Smyka”. Po raz kolejny sportowa impreza odbyła się w atmosferze wesołej zabawy, rywalizacji fair play i złotych medali.

Opublikowano maj 31, 2017 10:21

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.