Archiwum dla wrzesień 2017

Podsumowanie wrzesnia 2017

     Pierwsze dni września były dla wszystkich „Smyków” dużym przeżyciem. Starszaki z chęcią wróciły po wakacjach do swoich ulubionych pań, kolegów, koleżanek oraz zabawek. Maluszki przechodziły w tych dniach adaptację, podczas której dzieciom i ich rodzicom towarzyszyły wielkie emocje. Pierwsze rozstania, wyczekiwanie oraz łzy sprawiły, że nie był to łatwy czas w życiu przedszkola. Troskliwe Panie pomagały i nadal pomagają przetrwać ten trudny czas w przedszkolu naszym maluchom. Jednak z upływem czasu maluszki zaczęły wykonywać pierwsze prace plastyczne, śpiewać piosenki, poznawać nowych kolegów i koleżanki. Łezki zastąpił uśmiech i chęć do fajnej zabawy.
      Od pierwszych dni przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach Zumby, które poprowadziła nam ulubiona Pani Kasia, a także promowały zdrowy styl życia i odżywiania podczas akcji „Jemy zdrowo” - samodzielnie przygotowując kanapki i obchodząc „Przedszkolny Dzień bez słodyczy”.
      Jak co roku we wrześniu odbyło się „Sprzątanie świata”, tym razem pod hasłem „Nie ma śmieci są surowce”. Wszystkie grupy zapoznały się z tematyką segregacji śmieci i ochroną środowiska, po czym wraz z swoimi Paniami wyruszyli posprzątać najbliższe okolice przedszkola. Całe szczęście, że w tym dniu dopisała nam pogoda. Wszystkie „Smyki” z wielką ochotą i entuzjazmem wrzucały do worków papierki, plastikowe butelki, a także inne śmieci.
      „Z magią na wesoło” – w tym miesiącu odwiedził nasze przedszkole Pan Magik, z bardzo zabawnym ale i ciekawym pokazem iluzji. Przeniósł wszystkie dzieci w świat magii i czarów. Sprawiał, że nieoczekiwanie przedmioty znikały i pojawiały się w zupełnie innych miejscach. Dzieci były zachwycone i każdy „Smyk” chciał nauczyć się wyczarować choć jednego cukierka.
      Po wakacjach wróciliśmy także do naszych cyklicznych „Spotkań z muzyką”. Tym razem nasze przedszkole odwiedzili muzycy grający na fagocie. Mogliśmy w całej okazałości zobaczyć ten instrument, a także poznać jego brzmienie. Było bardzo wesoło, nie zabrakło śpiewu i tańca. Nawet nasze najmłodsze „Żabki” wychodziły z koncertu zadowolone i uśmiechnięte. Na koniec przedszkolaki podziękowały za koncert gromkimi brawami.
      Tak, jak w poprzednim roku szkolnym w naszym przedszkolu dzieci miały możliwość uczestnictwa w zajęciach gry w szachy i zajęciach z „Robotyki”. Po raz pierwszy odbyły się też dodatkowe zajęcia - „Judo”.
      Od połowy września na zajęciach w-fu nasze „Smyki” brały udział w zmaganiach lekkoatletycznych. Pan Patryk dokonywał pomiarów sprawnościowych w takich konkurencjach jak bieg przez płotki, rzut piłeczką czy skok w dal. Wszystkie wyniki zostały odnotowane lecz należy przyjąć je z przymrużeniem oka.

Opublikowano wrzesień 30, 2017 18:21

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.