Archiwum dla październik 2018

Podsumowanie października

    W październiku w naszym przedszkolu zrobiło się bardzo jesiennie. Bywały dni słoneczne i ciepłe a przedszkolny plac zabaw zaczął tonąć w różnobarwnych liściach. Najlepszą zabawą w ogrodzie podczas popołudniowych spacerów było rozrzucanie liści i wywracanie się w miękkie sterty.
    W dniu 9 października grupa „Żabek” i „Kaczuszek” udały się na wycieczkę do Ośrodka Kultury w Oławie na przedstawienie pt. „Herkules”. Przedszkolaki z zainteresowaniem i wielkim przejęciem śledziły losy bohaterów. Po skończonym przedstawieniu Smyki nagrodziły aktorów gromkimi brawami.
    W naszym przedszkolu bardzo istotny jest dla nas zdrowy styl życia. Niemal codziennie podejmujemy różne działania, które temu sprzyjają. Nawet przy każdorazowym pobycie dzieci w toalecie, kładziemy nacisk na zachowanie higieny rąk i zdrowe nawyki. W różnorodny sposób przypominamy naszym przedszkolakom jak ważna jest higiena, zdrowe odżywianie i ruch na świeżym powietrzu. W związku z tym , jak co miesiąc dzieci samodzielnie przygotowywały zdrowe i smaczne kanapeczki oraz wzięły udział w przedszkolnym „Dniu bez słodyczy”.
    Jak co miesiąc, 23 październiku, przybył z wizytą do naszego przedszkola Teatr Duet z Krakowa z przedstawieniem pt. „Podwodny Świat”. Dzieci zapoznały się z fauną i florą świata morskiego. Wspólnie z aktorami improwizowały ruchem ,,podwodne podróże”. Przedszkolaki uczyły się okazywać pozytywne emocje związane z niesieniem pomocy osobom starszym. Wszyscy wesoło bawili się przy dźwiękach muzyki.
     Na październikowym „Spotkaniu z muzyką” przywitaliśmy tanecznym krokiem obecną porę roku - jesień. Tym razem nasze przedszkole odwiedzili muzycy grający na perkusji. Mogliśmy w całej okazałości zobaczyć ten instrument, a także poznać jego brzmienie. Było bardzo wesoło, nie zabrakło śpiewu i tańca, co sprawiło przedszkolakom wiele radości.
Tradycyjnie w październiku na zajęciach w-fu nasze „Smyki” brały udział w zmaganiach lekkoatletycznych. Pan Patryk dokonywał pomiarów sprawnościowych w takich konkurencjach jak bieg przez płotki, rzut piłeczką czy skok w dal. Było sportowo i bardzo wesoło, bo oczywiście wszystkie wyniki zostały zapisane ale niektóre trzeba przyjąć z przymrużeniem oka:))

Opublikowano październik 30, 2018 14:17

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.