Archiwum dla listopad 2018

Podsumowanie listopada

     Listopad to miesiąc pełen atrakcji w naszym przedszkolu. Już na samym początku obchodziliśmy „Dzień bez słodyczy”, w którym to nasze panie zorganizowały zajęcia i pogadanki, podczas których Smyki dowiedziały się, jak niekorzystny wpływ na ludzki organizm ma jedzenie słodyczy i cukru. Nie zabrakło również dnia, w którym nasze przedszkolaki przygotowywały sobie samodzielnie zdrowe śniadanie. Odbyły się także po raz pierwszy w tym roku szkolnym zajęcia taneczne z zumby prowadzone przez nową Panią Kamilę.
     Dnia 6 listopada gościliśmy w naszym przedszkolu Teatr Duet, który wprowadził nas w świat starej, ale bardzo wartościowej baśni, jaką jest Czerwony Kapturek. Ogromnym atutem przedstawienia było zaangażowanie dzieci w spektakl oraz zaproszenie ich do tworzenia przedstawienia. Świetna zabawa, dużo humoru, szczypta grozy oraz bardzo pouczająca fabuła. Mimo, iż baśń jest wszystkim dobrze znana dzieci oglądały ją z ogromnym zaciekawieniem.
     W dniu 9 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości (11 listopada). Z tej okazji wszystkie Smyki bardzo uroczyście świętowały tak wyjątkowy dla nas – Polaków dzień. Nie zabrakło piosenek, wierszyków o tematyce patriotycznej. Starsze grupy przygotowały krótki występ, który pomógł nam rozwiać wszystkie wątpliwości związane z tak szczególnym dniem. Głównym celem zajęć w tym dniu było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.
     Kolejnym ważnym wydarzeniem w naszym przedszkolu był Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, który przypadł na 21 listopada. W tym dniu wszyscy staraliśmy się być dla siebie bardzo mili i uprzejmi. Tego dnia nikt nie wyszedł z przedszkola bez medalu „Przedszkolaka Życzliwego”.
     Długo wyczekiwanym wydarzeniem był Dzień Pluszowego Misia. Dzieci przyniosły do przedszkola swoje najukochańsze, duże i małe przytulanki. Tego dnia wszystkie grupy spotkały się w sali gimnastycznej, aby świętować „Urodziny Misia” Odbyły się zwariowane tańce, różne gry i zabawy z udziałem misiów. W prezencie przedszkolaki otrzymały od solenizanta słodki poczęstunek lubiany przez wszystkie dzieci - „Misia Lubisia”.
     Ze względu na obchodzone w tym roku Uroczystości 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę na „spotkaniu z muzyką” pojawiły się pieśni patriotyczne, m. in. „Jestem Polakiem”, „Gdy piosenka szła do wojska”, „Gdy żołnierze idą drogą raz, dwa, trzy….”. Panie przywiozły ze sobą godło Polski, polską flagę, czapki żołnierskie, a także kwiaty i chusty ze skrzydłami orła. Dzieci były zadowolone i bardzo aktywne. Nie zabrakło wspólnego śpiewania, maszerowania w rytm pieśni oraz pokazywania gry na trąbkach, bębnach, a także skrzypcach, o których będzie mowa na następnym spotkaniu…
      Tradycyjnie w ostatni dzień listopada odbyły się Andrzejki. W każdej grupie odbyło się „lanie wosku”, przekuwanie papierowych serduszek i ustawianie butów na progu oraz wiele, wiele innych wróżb. Ten dzień obfitował w moc wrażeń i dobrą zabawę.

Opublikowano listopad 30, 2018 21:19

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.