Archiwum dla luty 2018

Podsumowanie lutego 2018

        Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez wszystkie dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas!!!
        W czwartek 01 lutego br. odbył się w naszym przedszkolu bal karnawałowy. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ... nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. W pierwszej kolejności dzieci miały możliwość pozowania do zdjęcia grupowego oraz zdjęć indywidualnych. Następnie wszyscy uczestnicy balu przeszli do sali balowej. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Na tą wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu wodzireja, który zachęcał wszystkich do tańca przygotowaną muzyką. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w ciekawych zabawach.
        Tak jak w poprzednich miesiącach, także i w lutym odbyły się bardzo lubiane przez dzieci zajęcia z zumby prowadzone przez znaną już wszystkim przedszkolakom Panią Kasię. Odbyły się także cykliczne zajęcia i pogadanki na temat zdrowego żywienia w ramach organizowanego co miesiąc przedszkolnego „Dnia bez słodyczy”. Smyki przygotowywały także samodzielnie śniadanko, ucząc się przy tym zasad zdrowego odżywiania.
       Kolejnym wydarzeniem lutego był teatrzyk pt. „Morska Przygoda”. Spektakl opowiadał historię Piotrusia, który marzył o niezwykłych przygodach. Chłopiec wszedł w posiadanie mapy skarbów. Następnie przypadkowo dostał się na statek, gdzie został majtkiem i wraz z sympatyczną piratką Falą popłynął na tajemniczą wyspę. Bohater spotkał tam żartobliwą papugę i odnalazł skrzynię ze skarbami. Nasze Smyki miały okazję brać czynny udział w przedstawieniu poprzez wspólne zabawy. Dzieci uczyły się marynarskich okrzyków, tańców i szant, a ich uśmiechnięte buzie były najlepszym dowodem na to, że świetnie się bawiły.
       Pod koniec miesiąca przedszkolaki uczestniczyły w comiesięcznych „Spotkaniach z muzyką”. Tym razem instrumentem przewodnim była altówka. Dzieci zapoznały się z budową instrumentu oraz wysłuchały kilku utworów granych na altówce. Jak zawsze było to muzykowanie na wesoło.

Tekst: Klaudia Ciesiołkiewicz

Opublikowano luty 28, 2018 23:57

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.