Archiwum dla marzec 2018

Podsumowanie marca 2018

       W marcu przedszkolaki z grupy II i III wybrały się na koncert pt. „Pory roku w muzyce” do Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu. Program tego koncertu okazał się dla nas ogromnym zaskoczeniem. Znany nam wszystkim utwór Vivaldiego „Cztery pory roku” zabrzmiał na sali koncertowej zupełnie w innym wydaniu. Na koncercie dowiedzieliśmy się, jak Vivaldi, inspirując się przyrodą, imitował muzyką głosy natury – śpiew ptaków, szczekanie psów, odgłosy burzy czy polowanie. Było to dla nas duże doświadczenie, a przy okazji mieliśmy możliwość podczas tego spotkania rozwijać swoją wyobraźnię muzyczną.
       Tak jak w poprzednich miesiącach odbyły się bardzo lubiane przez dzieci zajęcia Zumby, prowadzone przez Panią Kasię. Dzieci z ogromną werwą i zapałem, starają się wykonywać ćwiczenia gimnastyczne, dając upływ swoim emocjom i nieskończonej energii.
       Nasi goście, którzy odwiedzają przedszkole co miesiąc z cyklem „Spotkań z muzyką” także przygotowali dla nas piękne, wielobarwne przedstawienie pt. „Wielkanocno – Wiosenne Show z piosenkami”. Jak zwykle było bardzo muzycznie i tanecznie. Szczególnie zachwyciła nas kurka, która znosiła złote jaja. Nasze przedszkole odwiedzili także aktorzy z teatrzykiem pt. „Bajeczna Księga”. Bajka opowiadała o małym chłopcu, który przy pomocy książki przeniósł się w świat fantazji. Trafił do krainy bajek, która okazała się zagrożona. Dzięki swojej wyobraźni postanowił uratować bajkowy świat. Przedstawienie przepełnione było fantazją i magią, ale przede wszystkim zachęcające dzieci do czytania książek. Młodym widzom bardzo podobały się barwne dekoracje i stroje, rytmiczne piosenki oraz wartka akcja przedstawienia, do której udziału aktorzy zaprosili przedszkolaków.
        „Tam daleko gdzie wysoka sosna, maszeruje drogą mała wiosna”… 21 marca Smyki z naszego przedszkola przywitały wiosnę. Z tej okazji każda z grup przygotowała kukłę Marzannę. Każda z nich była niezwykle zabawna i niepowtarzalna. Tego dnia, pomimo zimowej aury nie mogło zabraknąć barwnego korowodu, który głośno witał upragnioną wiosnę.
        Tego dnia, nie tylko świętowaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny, ale także obchodziliśmy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Tego dnia wszyscy przyszli w skarpetkach nie do pary, nawiązując do takiego właśnie: nie do pary, trzeciego dodatkowego chromosomu w łańcuchu DNA, powodującego zaburzenia w rozwoju nazywane zespołem Downa. Dzieci poznawały podczas zajęć problemy, ale i oczekiwania osób z zespołem Downa i uczyły się otwartości i tolerancji na innych.
       Dzień później obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. Wszyscy w przedszkolu ubraliśmy się na niebiesko, a także przynieśliśmy ze sobą butelkę wody do picia. W grupach odbyły się ciekawe zajęcia o tym, czym dla nas jest woda, jak ważna jest w codziennym życiu, a także o tym , że brakuje jej milionom ludzi na całym świecie. Nie zabrakło też wielu zabaw, w których najważniejszą rolę odgrywała właśnie – WODA.
        26 marca zostały ogłoszone wyniki konkursu na najładniejszą ozdobę Wielkanocną. Pierwsze miejsce zajął Kacper Choina z grupy Kaczuszek. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i jeszcze raz gratulujemy :-)

Opublikowano marzec 30, 2018 19:37

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.