Archiwum dla kwiecień 2018

Podsumowanie kwietnia 2018

    W miesiącu kwietniu, w naszym przedszkolu miało miejsce wiele ciekawych wydarzeń.
Tradycyjnie odbyło się samodzielne przygotowywanie kanapek, zajęcia zumby oraz "Dzień bez słodyczy", a wszystko to w ramach działań propagujących zdrowy styl życia.
     4 kwietnia 2018 roku w naszym przedszkolu gościliśmy Teatr Urwis z Krakowa. Tym razem dzieci obejrzały spektakl pt. „Sklep z zabawkami”. Była to bajka o pewnym chłopcu, który nie lubił swoich zabawek, nie szanował ich i nie chciał się nimi bawić. Pewnego dnia, za pomocą sprzedawcy zabawki ożyły i chłopiec przekonał się, że zabawa nimi dostarcza mu wiele radości. Spektakl miał na celu odciągnięcie dzieci od telewizji i internetu oraz zachęcenie do bardziej aktywnego spędzania czasu. Podczas spektaklu dzieci wspólnie z aktorami tańczyły i śpiewały. Wszyscy bardzo dobrze się bawili!!!
      Dzień później wszystkie przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Centrum Sztuki w Oławie na przedstawienie „Nowe szaty króla”. To znakomity musical z przesłaniem aspektu profilaktycznego, pełen tańca i poruszającej muzyki wraz z porywającym śpiewem na żywo oraz grą aktorską, a także zachwycającymi animacjami multimedialnymi. Dodatkowym atutem był znakomity humor oraz zaskakujące zwroty akcji, które wciągają widza w dalszy ciąg wydarzeń. Nowe szaty króla to fascynujący musical, w którym wiele momentów zachęcały nas do wspólnej zabawy, oferując przy tym doskonałą rozrywkę najwyższej klasy oraz niebanalny, odpowiedni dla dzisiejszych czasów morał i przesłanie edukacyjne. Śledząc losy rozkapryszonego króla i jego wiernej śmiesznej lamy, mali widzowie nauczyli się, że o wartości człowieka nie decyduje ani zasobność portfela, ani metka przy ubraniu, a to w jaki sposób traktujemy innego człowieka.
      Kolejnym wydarzeniem kwietnia był „Dzień Ziemi”, który obchodziliśmy 20 kwietnia. W każdej grupie odbyły się zajęcia o tematyce ochrony naszej planety przed zanieczyszczeniami. Dzieciom najbardziej podobało się segregowanie śmieci do pojemników z odpowiednim kolorem. Wykazały się dużą wiedzą na temat oszczędzania energii oraz ochrony lasów. Grupa „Rybek” tego dnia wykonała też zabawkę – ekologicznego robota i plakat, do których wykorzystała stare kartony, zakrętki, butelki, zużyte płyty CD. Bałagan był ogromny, ale w taki dzień przedszkolaki chętnie zabierały się do sprzątania! Tego typu akcje mają na celu podnoszenie świadomości ekologicznej wśród najmłodszych oraz kształtowanie właściwych postaw związanych z ochroną środowiska.
      Pod koniec miesiąca Smyki uczestniczyły także w comiesięcznych Spotkaniach z muzyką. Tym razem instrumentem przewodnim był flet. Dzieci zapoznały się z budową instrumentu oraz wysłuchały kilku utworów granych na flecie. Jak zawsze nie zabrakło dobrego humoru i pozytywnych emocji.

Opublikowano kwiecień 30, 2018 20:19

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.