Archiwum dla maj 2018

Podsumowanie maja 2018

     Jak co roku tradycją w naszym przedszkolu stały się zmagania lekkoatletyczne oraz pomiary sprawnościowe przedszkolaków. Na zajęciach w-fu, pod bacznym okiem pana Patryka, dzieci wykonywały takie konkurencje jak: bieg przez płotki, rzut piłeczką, bieg na czas, skok w dal. Wszystkie wyniki zostały odnotowane i porównane z tymi z jesieni. Trzeba przyznać, że nasze Smyki rozwijają się sportowo i biją swoje własne rekordy.
      W drugi czwartek miesiąca, dzieci razem ze swoimi Paniami samodzielnie przygotowywały śniadanie. Każdy przedszkolak miał okazję do skomponowania kanapeczek, które najbardziej mu smakują. Odbyły się także bardzo lubiane przez dzieci, zajęcia zumby. A dzień 8 maja ogłosiliśmy w naszym przedszkolu ”Dniem bez cukru i słodyczy”. Podczas tego dnia odbyły się pogadanki z przedszkolakami na temat złego wpływu słodyczy na nasze zdrowie.
      W naszym przedszkolu po raz pierwszy odbyły się „Warsztaty gry na bębnach afrykańskich”. Tego dnia gościliśmy pana, który przywiózł ze sobą wiele bębnów, będących różnej wielkości i wydających zróżnicowane dźwięki. Wśród nich znalazły się djembe – bębny ze skórzaną membraną, a także bębenki z membraną wykonaną z tworzywa sztucznego. Po krótkim opisie budowy instrumentu i objaśnieniu, gdzie należy uderzyć dłonią, by uzyskać wyższy i niższy dźwięk, nasz gość zaprosił przedszkolaki do wybrania sobie instrumentu. Gdy dzieci były już gotowe, by rozpocząć naukę, pan wystukiwał na bębnie różne rytmy, a najmłodsi mieli za zadanie je powtórzyć na swoich instrumentach. Gra na bębnach okazała się dla przedszkolaków zabawą bardzo dobrą, a przy tym doskonale rozwijającą wyczucie rytmu, z którym mamy do czynienia nie tylko w muzyce, ale również w codziennym życiu :-).
      W maju wielkim wydarzeniem dla naszych przedszkolaków okazał się III Przedszkolny Bieg Smyka. Odbył się on 28 maja na stadionie tuż obok przedszkola. Celem imprezy było propagowanie sportu wśród najmłodszych. Maluchy uczyły się rywalizacji oraz kibicowania. Pokonywały trasy zróżnicowane pod względem długości i stopnia trudności. Po biegach wręczono medale zasłużonym zwycięzcom.
      Na comiesięcznym „Spotkaniu z muzyką” zaprezentowany był program pt. „Muzyka na smykach - kontrabas”. Piękne brzmienie instrumentu niosło się po całym przedszkolu. Dzieci brały aktywny udział w zabawach muzyczno-ruchowych i jak zawsze nie brakowało dobrego humoru i pozytywnych emocji.
      Bez wątpienia najważniejszym wydarzeniem maja była uroczystość z okazji „Dnia Mamy i Taty”. Wszystkie grupy przygotowywały się do tego święta z wielkim zaangażowaniem. Na tę okoliczność dzieci przygotowały dla rodziców część artystyczną: recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Były to dla rodziców i dzieci szczególne chwile, którym towarzyszyły niesamowite emocje, uśmiech, wzruszenie i duma z pociech. Wszyscy goście z zaciekawieniem i skupioną uwagą słuchali życzeń, wierszy oraz piosenek. Po uroczystościach przedszkolaki rozdały rodzicom własnoręcznie wykonane prezenty i wszyscy mogli częstować się słodkościami.

Opublikowano maj 31, 2018 17:40

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.