Archiwum dla czerwiec 2018

Podsumowanie czerwca 2018

      Wszystkim i małym i dużym czerwiec kojarzy się z Dniem Dziecka i Wakacjami. Przedszkolaki w tym ważnym i wyjątkowym dniu, jakim jest Dzień Dziecka świętowały na wyciecze w „Loopy’s World” . To największa sala zabaw, która znajduje się na Wrocławskich Bielanach. Szaleństwom nie było końca! Dzieciaki pokonywały rozmaite przeszkody, wspinały się na „małpie gaje”, by potem zjeżdżać pokręconymi ślizgawkami... Radość była przeogromna! W drodze powrotnej w autokarze zmęczenie dało o sobie znać i prawie wszystkie przedszkolaki ucinały sobie drzemkę…
      Jak co miesiąc, w drugi czwartek miesiąca, dzieci razem ze swoimi Paniami samodzielnie przygotowywały śniadanie. Smakowite kanapeczki z szyneczką, serkiem i pełne zdrowych warzyw migiem znikały z talerzyków. Odbyły się także cykliczne, bardzo lubiane przez dzieci, zajęcia zumby. Dzień 13 czerwca ogłosiliśmy w naszym przedszkolu „Dniem bez słodyczy”. Podczas tego dnia odbyły się pogadanki z przedszkolakami na temat złego wpływu słodyczy na nasze zdrowie.
      W tym miesiącu ostatni raz przed wakacjami odbyło się „Spotkanie z muzyką”. Tym razem przyjechali do nas muzycy, którzy zagrali nam na pianinie. Tematem przewodnim tego spotkania były wakacje tak długo już przez wszystkich wyczekiwane. Jak zawsze było muzycznie i bardzo wesoło.
      23 czerwca odbył się coroczny Rodzinny Piknik Sportowy „Spartakiada”. Celem imprezy było propagowanie aktywności fizycznej wśród przedszkolaków i ich rodziców oraz aktywne spędzanie czasu w gronie rodzinnym. Niestety pomimo niesprzyjającej pogody, część sportowa się nie odbyła. My postanowiliśmy, że nie pozwolimy, aby pogoda popsuła nasze plany i świetnie się bawiliśmy! Chwilami pojawiało się nawet słońce :-) Imprezę zaczęliśmy od pikniku z kiełbaską z grilla oraz pysznymi ciastami. A na przedszkolaki czekało wiele atrakcji, min. zamek dmuchany, wielkie bańki mydlane, malowanie buziek itd.
       Czerwiec to w przedszkolu także czas pożegnania najstarszej grupy – „Rybek”. Z wielkim zaangażowaniem przedszkolaki przygotowały program artystyczny, który zaczęły od uroczystego poloneza. Rodzicom łezka w oku się zakręciła. W końcu to już nie przedszkolaki ale przyszli uczniowie ostatni raz występują w swoim przedszkolu. Po oficjalnej części nastąpiło wręczenie pamiątkowych dyplomów, nagród i niespodzianek. Były także podziękowania i łzy wzruszenia.

ŻYCZYMY UDANYCH I POGODNYCH WAKACJI !!! :-)

Opublikowano czerwiec 30, 2018 21:08

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.