Archiwum dla wrzesień 2018

Podsumowanie września

      Rozpoczęliśmy kolejny rok przygód i zabaw w przedszkolu, a także miesiąc adaptacji nowych Smyków. Jak zawsze początki bywają trudne. Nie obyło się bez łez i tęsknoty przy pierwszych rozstaniach. Jednak fajne zabawki, troskliwe panie i ciekawe zajęcia sprawiały, że dziecięce smutki szybko ustępowały miejsca uśmiechom i dobrej zabawie.
       Tradycyjnie raz w miesiącu w naszym przedszkolu zawitał teatrzyk, 11 września gościliśmy Teatr Duet z Krakowa z spektaklem „Kotek i kogutek”. Na scenie pokazano historię dwóch przyjaciół – rozsądnego kotka i lekkomyślnego kogutka. Bajka uczy rozsądku, ostrożności i posłuszeństwa. Uczy, że dobrych rad nie wolno lekceważyć. Dzieci bardzo żywiołowo i aktywnie współtworzyły spektakl.
      Dzień 13 września ogłosiliśmy w naszym przedszkolu „Dniem bez słodyczy”. Podczas tego dnia odbyły się pogadanki z przedszkolakami na temat złego wpływu słodyczy na nasze zdrowie. Nie mogło również zabraknąć lubianego przez dzieci dnia, w którym samodzielnie przygotowywały sobie śniadanie w ramach akcji „Jemy zdrowo”.

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

      20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.
      Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka w naszym przedszkolu odbył się bal. Był to dzień szalonej zabawy i uśmiechu. Przedszkolaki brały udział w różnego rodzaju zabawach przy muzyce, śpiewały i tańczyły. Dzień ten dostarczył naszym przedszkolakom wielu pozytywnych wrażeń i pomógł jeszcze lepiej zaaklimatyzować i zintegrować się z przedszkolem. Na koniec dzieci otrzymały dyplomy i medale „Przedszkolaka na medal” od swoich wychowawczyń.
     Jak co roku we wrześniu odbyło się „Sprzątanie świata”. Tym razem pod hasłem „Akcja – Segregacja 2018”. Wszystkie grupy zapoznały się z tematyką segregacji śmieci i ochroną środowiska, po czym wraz z swoimi Paniami wyruszyły posprzątać najbliższe okolice przedszkola. Całe szczęście, że w tym dniu dopisała nam pogoda, wszystkie „Smyki” z wielką ochotą i entuzjazmem wrzucały do worków papierki, plastikowe butelki, a także inne śmieci.
      Po wakacjach wróciliśmy także do naszych cyklicznych „Spotkań z muzyką”. Tym razem przyjechali do nas muzycy, którzy zagrali na wiolonczeli. Mogliśmy w całej okazałości zobaczyć ten instrument, a także poznać jego brzmienie. Było bardzo wesoło, nie zabrakło śpiewu i tańca. Nawet nasze najmłodsze „Myszki” wychodziły z koncertu zadowolone i uśmiechnięte.

Opublikowano wrzesień 30, 2018 20:38

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.