Archiwum dla październik 2019

W listopadzie proponujemy

5.11 – Spotkanie z muzyką „ W bajkowej tonacji – święto pluszowego misia”,
            godz. 11:20
8.11 – Przedszkolne obchody Święta Niepodległości – obowiązuje strój galowy
15.11 – Robotyka, gr. II i III
21.11 – Teatrzyk pt. „Przygody Piotrusia”, godz. 10:40
21.11 – Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień
22.11 – Robotyka, gr. II i III
25.11 – Dziś w przedszkolu gwar i wrzawa, bo z misiem będzie zabawa – Światowy
             Dzień Pluszowego Misia
29.11 – Wosk lejemy, wesoło się bawimy – wróżby i zabawy andrzejkowe

Opublikowano październik 31, 2019 10:52

Podsumowanie października

Witaj, witaj październiku!
Ty owoców masz bez liku.
Uśmiechnięte nasze minki,
Bo to same witaminki!
Pierwszy dzień października powitał nasze „Smyki” „Spotkaniem z muzyką”, którego tematem była „Jesień z fagotem”. W rytmie tego instrumentu przedszkolaki witały Jesień. Dzieci miały okazję poznać części składowe tego instrumentu, zaznajomić się z jego dźwiękiem, a nawet porównać swój wzrost do wielkości fagotu.
W tym miesiącu do naszego przedszkola przyjechał teatrzyk. Tematem przedstawienia była „Wesoła szkoła”. Nasze Smyki oprócz fajnej zabawy, dowiedziały się o bezpieczeństwie w drodze do przedszkola.
16 października w przedszkolu dla wszystkich grup odbyły się zajęcia Zumby, które bezsprzecznie cieszą się dużym zainteresowaniem. W rytmach wesołej, skocznej melodii dzieci chętnie wykonywały ćwiczenia. 24 października obchodziliśmy „Przedszkolny dzień bez słodyczy”. W tym dniu w każdej grupie odbyły się pogadanki na temat wpływu słodyczy na zdrowie i ich szkodliwości na zęby. Dzieci wspólnie wykonały plakaty edukacyjne. Ważnym dniem, była akcja pracowników przedszkola i rodziców naszych przedszkolaków dla Tomcia Walecznego. Wspólnie zorganizowaliśmy kiermasz ciast, które za przysłowiową cegiełkę można było kupić w przedszkolu. Wszystkie ciasta zostały sprzedane a pieniążki przekazane na leczenie chłopca. W imieniu Dyrekcji i pracowników przedszkola „Smyk” serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i pomoc. W tym miesiącu zakończyły się pomiary sprawnościowe, które trwały od września. Pomiary przebiegały w czterech kategoriach: rzut piłeczką, skok w dal, bieg szybkościowy, bieg przez płotki. W sali gimnastycznej odbyło się uroczyste wręczenie medali za zajęcie I, II i III miejsca oraz rozdanie pamiątkowych dyplomów za udział w konkurencjach dla „Myszek” i „Żabek”. Jak przystało na sportowców wspólnie odśpiewano hymn państwowy. 31 października grupa II i III odwiedziła pobliski cmentarz, gdzie dzieci zapaliły znicze na zapomnianych grobach.

Opracowanie: Agnieszka Zając

Opublikowano październik 31, 2019 10:50

Kiermasz ciast dla Tomcia Walecznego

Drodzy Rodzice!

Podczas wczorajszego kiermaszu ciast zebraliśmy 1025 zł. dla Tomcia Walecznego!
Dziękujemy Państwu za wsparcie, pomoc i zaangażowanie!

Img 1435

Opublikowano październik 25, 2019 12:59

Dzień Nauczyciela

Dziękujemy wszystkim Smykom i ich Rodzicom za uczczenie naszego święta :)

                                                                   Dyrekcja oraz Pracownicy PN "Smyk"

                                                                    72614145 2853314194697481 6518132249190203392 N

Opublikowano październik 14, 2019 12:08

Życzenia

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej,

wszystkim Pracownikom oświaty,

życzę zdrowia, pogody ducha,

wytrwałości w procesie nauczania i wychowania

oraz satysfakcji z wykonywanej pracy

                            Dyrektor Beata Woźniaczek

Opublikowano październik 11, 2019 14:10

W październiku proponujemy

Cały miesiąc - „Sprawny Smyk” – pomiary lekkoatletyczne
01.10 - Spotkanie z muzyką „Jesień z fagotem” – powitanie jesieni, godz. 11:20
04.10 - Robotyka – gr. II i III
10.10 - Teatrzyk pt. „Wesoła szkoła”, godz. 10:40
11.10 - Jesienna sesja fotograficzna, od godz. 9:30
16.10 - Zumba, gr. I, II i III
18.10 - Robotyka – gr. II i III
24.10 - Przedszkolny dzień bez słodyczy
31.10 - Wszystkich świętych – wizyta na pobliskim cmentarzu, zapalenie zniczy na zapomnianych grobach

Opublikowano październik 01, 2019 09:46

Podsumowanie września 2019

„Witaj wrześniu nasz kochany!
Już czekamy na kasztany.
Na kasztany, na żołędzie…
Sam zobaczysz, co z nich będzie.”
Wakacje szybko minęły, a po wakacjach z uśmiechem i dużą dozą entuzjazmu rozpoczęliśmy nowy rok przedszkolny 2019/2020. Dzieci ze starszych grup, w tym roku są to „Myszki” i „Żabki”, przekroczyły progi przedszkola z uśmiechem i pewnością siebie. Wszystkie Smyki z utęsknieniem wzajemnie się witały. Było mnóstwo śmiechów, opowiadań o wakacyjnych przeżyciach. Wrzesień dla maluszków, w tym roku są to „Zajączki”, to miesiąc adaptacji do nowej sytuacji, przeżywanie nowych wrażeń, doświadczeń i emocji. Niewątpliwie jest to miesiąc trudny zarówno dla dzieci jak i ich rodziców. Było trochę smutku i łez, które jednak szybko ustępowały pod wpływem ciekawych zabaw i nowych zabawek. O uśmiechy naszych maluchów bardzo dbały panie z grupy. Wrzesień przywitał nasze przedszkolaki Spotkaniem z muzyką pt. „Koncertowe granie na fortepianie”. Dzieci z zaciekawieniem słuchały utworów muzyki poważnej, zapoznały się z budową fortepianu oraz miały okazję zagrać na tym instrumencie. Choć w tle brzmiały dźwięki muzyki klasycznej, nie przeszkodziło to w tym, aby doskonale się bawić. Starszaki i średniaki wychodziły uśmiechnięte, a nasze maluszki lekko zdziwione. Dużym przeżyciem było przybycie do przedszkola teatrzyku, którego tematem był „Podwodny świat”. Było wiele śmiechu, tańca i wyśmienitej zabawy. Przedstawienie zakończyło się gromkimi brawami, którymi dzieci nagrodziły aktorów.
Hucznie minął również ważny „Dzień przedszkolaka”. W tym dniu, dzieci i panie wyśmienicie bawiły się na balu. Były tańce, zabawy z chustą animacyjną, zabawy z balonami, na koniec każdy Smyk został nagrodzony medalem, a w salach czekał na dzieci słodki poczęstunek.
Niebotycznym wydarzeniem dla grup: „Żabki”, „Myszki” i „Zajączki” była Akcja „Sprzątania świata” pod hasłem „Nie śmiecimy- sprzątamy- zmieniamy”. Akcja rozpoczęła się od pogadanek w grupach na temat segregacji odpadów. Dzieci miały okazję poznać zasady segregacji, zapoznać się z kolorami kubłów na odpady, następnie każda grupa wyruszyła sprzątać świat. Wszyscy świetnie się spisali i ogródek przedszkolny lśnił czystością. Tego dnia dopisała pogoda i humory. W grupach „Żabki” i „Myszki” odbyły się pierwsze zajęcia z robotyki, gdzie dzieci miały okazję konstruować z klocków lego różnorodne budowle. Zajęcia te, jak co roku cieszą się dużym zainteresowaniem. „Żabki” rozpoczęły także zajęcia z szachów, które podobnie jak w ubiegłym roku cieszą się dużym powodzeniem. Z panem Wiktorem dzieci uczą się cierpliwości i logicznego myślenia. Rozpoczęliśmy także zajęcia z wychowania fizycznego, w których również uczestniczą nasze małe zajączki. Zajęcia te przynoszą dużo pozytywnej energii, rozluźniają
nasze przedszkolaczki i zaspokajają ich potrzebę ruchu.
Pod czujnym okiem pana Patryka dzieci rozwijają swoje fizyczne umiejętności oraz uczą się zespołowych gier ruchowych. Smyki z grupy II III wzięły udział w pomiarach sprawnościowych, gdzie wspaniale się spisały. Były to konkurencje: bieg na 40m i bieg przez płotki.
Pod koniec września odbyła się pierwsza wycieczka wyjazdowa dla starszych grup, do Sali Koncertowej Radia Wrocław na przedstawienie pt. „Przygody Wilka i Zająca”. Z pewnością to przedstawienie utkwi w pamięci dzieci, ponieważ było kolorowo, wesoło a przy tym pouczająco. Dzieci z ogromnym zaangażowanie wspólnie uczestniczyły w inscenizacji. W przedszkolu nie uszedł uwadze „Dzień chłopaka”, tego dnia chłopcy z wszystkich grup otrzymali pamiątkowe krawaty.
Zapraszamy do galerii!

Opublikowano październik 01, 2019 09:45

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.