Aktualności

W październiku proponujemy

  • 1 – 31 października – „Sprawny Smyk” – pomiary sprawnościowe
  • 9 października – „Herkules” - przedstawienie teatralne w Ośrodku Kultury w Oławie
  • 11 października – Przedszkolny „Dzień bez słodyczy”
  • 12 października – Jesienna sesja fotograficzna, godz. 9:30
  • 23 października – Teatrzyk pt. „Podwodny Świat”, godz. 11:20
  • 25 października – „Jemy zdrowo” – samodzielne przygotowanie śniadania przez dzieci
  • 30 października – Spotkanie z muzyką „Na perkusji sobie gram” – powitanie jesieni, godz. 11:20

(* - przedszkole zastrzega sobie możliwość rezygnacji lub zmiany terminu planowanych imprez i działań edukacyjnych)

Opublikowano październik 01, 2018 01:22

Podsumowanie września

      Rozpoczęliśmy kolejny rok przygód i zabaw w przedszkolu, a także miesiąc adaptacji nowych Smyków. Jak zawsze początki bywają trudne. Nie obyło się bez łez i tęsknoty przy pierwszych rozstaniach. Jednak fajne zabawki, troskliwe panie i ciekawe zajęcia sprawiały, że dziecięce smutki szybko ustępowały miejsca uśmiechom i dobrej zabawie.
       Tradycyjnie raz w miesiącu w naszym przedszkolu zawitał teatrzyk, 11 września gościliśmy Teatr Duet z Krakowa z spektaklem „Kotek i kogutek”. Na scenie pokazano historię dwóch przyjaciół – rozsądnego kotka i lekkomyślnego kogutka. Bajka uczy rozsądku, ostrożności i posłuszeństwa. Uczy, że dobrych rad nie wolno lekceważyć. Dzieci bardzo żywiołowo i aktywnie współtworzyły spektakl.
      Dzień 13 września ogłosiliśmy w naszym przedszkolu „Dniem bez słodyczy”. Podczas tego dnia odbyły się pogadanki z przedszkolakami na temat złego wpływu słodyczy na nasze zdrowie. Nie mogło również zabraknąć lubianego przez dzieci dnia, w którym samodzielnie przygotowywały sobie śniadanie w ramach akcji „Jemy zdrowo”.

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

      20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.
      Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka w naszym przedszkolu odbył się bal. Był to dzień szalonej zabawy i uśmiechu. Przedszkolaki brały udział w różnego rodzaju zabawach przy muzyce, śpiewały i tańczyły. Dzień ten dostarczył naszym przedszkolakom wielu pozytywnych wrażeń i pomógł jeszcze lepiej zaaklimatyzować i zintegrować się z przedszkolem. Na koniec dzieci otrzymały dyplomy i medale „Przedszkolaka na medal” od swoich wychowawczyń.
     Jak co roku we wrześniu odbyło się „Sprzątanie świata”. Tym razem pod hasłem „Akcja – Segregacja 2018”. Wszystkie grupy zapoznały się z tematyką segregacji śmieci i ochroną środowiska, po czym wraz z swoimi Paniami wyruszyły posprzątać najbliższe okolice przedszkola. Całe szczęście, że w tym dniu dopisała nam pogoda, wszystkie „Smyki” z wielką ochotą i entuzjazmem wrzucały do worków papierki, plastikowe butelki, a także inne śmieci.
      Po wakacjach wróciliśmy także do naszych cyklicznych „Spotkań z muzyką”. Tym razem przyjechali do nas muzycy, którzy zagrali na wiolonczeli. Mogliśmy w całej okazałości zobaczyć ten instrument, a także poznać jego brzmienie. Było bardzo wesoło, nie zabrakło śpiewu i tańca. Nawet nasze najmłodsze „Myszki” wychodziły z koncertu zadowolone i uśmiechnięte.

Opublikowano wrzesień 30, 2018 20:38

Podsumowanie czerwca 2018

      Wszystkim i małym i dużym czerwiec kojarzy się z Dniem Dziecka i Wakacjami. Przedszkolaki w tym ważnym i wyjątkowym dniu, jakim jest Dzień Dziecka świętowały na wyciecze w „Loopy’s World” . To największa sala zabaw, która znajduje się na Wrocławskich Bielanach. Szaleństwom nie było końca! Dzieciaki pokonywały rozmaite przeszkody, wspinały się na „małpie gaje”, by potem zjeżdżać pokręconymi ślizgawkami... Radość była przeogromna! W drodze powrotnej w autokarze zmęczenie dało o sobie znać i prawie wszystkie przedszkolaki ucinały sobie drzemkę…
      Jak co miesiąc, w drugi czwartek miesiąca, dzieci razem ze swoimi Paniami samodzielnie przygotowywały śniadanie. Smakowite kanapeczki z szyneczką, serkiem i pełne zdrowych warzyw migiem znikały z talerzyków. Odbyły się także cykliczne, bardzo lubiane przez dzieci, zajęcia zumby. Dzień 13 czerwca ogłosiliśmy w naszym przedszkolu „Dniem bez słodyczy”. Podczas tego dnia odbyły się pogadanki z przedszkolakami na temat złego wpływu słodyczy na nasze zdrowie.
      W tym miesiącu ostatni raz przed wakacjami odbyło się „Spotkanie z muzyką”. Tym razem przyjechali do nas muzycy, którzy zagrali nam na pianinie. Tematem przewodnim tego spotkania były wakacje tak długo już przez wszystkich wyczekiwane. Jak zawsze było muzycznie i bardzo wesoło.
      23 czerwca odbył się coroczny Rodzinny Piknik Sportowy „Spartakiada”. Celem imprezy było propagowanie aktywności fizycznej wśród przedszkolaków i ich rodziców oraz aktywne spędzanie czasu w gronie rodzinnym. Niestety pomimo niesprzyjającej pogody, część sportowa się nie odbyła. My postanowiliśmy, że nie pozwolimy, aby pogoda popsuła nasze plany i świetnie się bawiliśmy! Chwilami pojawiało się nawet słońce :-) Imprezę zaczęliśmy od pikniku z kiełbaską z grilla oraz pysznymi ciastami. A na przedszkolaki czekało wiele atrakcji, min. zamek dmuchany, wielkie bańki mydlane, malowanie buziek itd.
       Czerwiec to w przedszkolu także czas pożegnania najstarszej grupy – „Rybek”. Z wielkim zaangażowaniem przedszkolaki przygotowały program artystyczny, który zaczęły od uroczystego poloneza. Rodzicom łezka w oku się zakręciła. W końcu to już nie przedszkolaki ale przyszli uczniowie ostatni raz występują w swoim przedszkolu. Po oficjalnej części nastąpiło wręczenie pamiątkowych dyplomów, nagród i niespodzianek. Były także podziękowania i łzy wzruszenia.

ŻYCZYMY UDANYCH I POGODNYCH WAKACJI !!! :-)

Opublikowano czerwiec 30, 2018 21:08

Podsumowanie maja 2018

     Jak co roku tradycją w naszym przedszkolu stały się zmagania lekkoatletyczne oraz pomiary sprawnościowe przedszkolaków. Na zajęciach w-fu, pod bacznym okiem pana Patryka, dzieci wykonywały takie konkurencje jak: bieg przez płotki, rzut piłeczką, bieg na czas, skok w dal. Wszystkie wyniki zostały odnotowane i porównane z tymi z jesieni. Trzeba przyznać, że nasze Smyki rozwijają się sportowo i biją swoje własne rekordy.
      W drugi czwartek miesiąca, dzieci razem ze swoimi Paniami samodzielnie przygotowywały śniadanie. Każdy przedszkolak miał okazję do skomponowania kanapeczek, które najbardziej mu smakują. Odbyły się także bardzo lubiane przez dzieci, zajęcia zumby. A dzień 8 maja ogłosiliśmy w naszym przedszkolu ”Dniem bez cukru i słodyczy”. Podczas tego dnia odbyły się pogadanki z przedszkolakami na temat złego wpływu słodyczy na nasze zdrowie.
      W naszym przedszkolu po raz pierwszy odbyły się „Warsztaty gry na bębnach afrykańskich”. Tego dnia gościliśmy pana, który przywiózł ze sobą wiele bębnów, będących różnej wielkości i wydających zróżnicowane dźwięki. Wśród nich znalazły się djembe – bębny ze skórzaną membraną, a także bębenki z membraną wykonaną z tworzywa sztucznego. Po krótkim opisie budowy instrumentu i objaśnieniu, gdzie należy uderzyć dłonią, by uzyskać wyższy i niższy dźwięk, nasz gość zaprosił przedszkolaki do wybrania sobie instrumentu. Gdy dzieci były już gotowe, by rozpocząć naukę, pan wystukiwał na bębnie różne rytmy, a najmłodsi mieli za zadanie je powtórzyć na swoich instrumentach. Gra na bębnach okazała się dla przedszkolaków zabawą bardzo dobrą, a przy tym doskonale rozwijającą wyczucie rytmu, z którym mamy do czynienia nie tylko w muzyce, ale również w codziennym życiu :-).
      W maju wielkim wydarzeniem dla naszych przedszkolaków okazał się III Przedszkolny Bieg Smyka. Odbył się on 28 maja na stadionie tuż obok przedszkola. Celem imprezy było propagowanie sportu wśród najmłodszych. Maluchy uczyły się rywalizacji oraz kibicowania. Pokonywały trasy zróżnicowane pod względem długości i stopnia trudności. Po biegach wręczono medale zasłużonym zwycięzcom.
      Na comiesięcznym „Spotkaniu z muzyką” zaprezentowany był program pt. „Muzyka na smykach - kontrabas”. Piękne brzmienie instrumentu niosło się po całym przedszkolu. Dzieci brały aktywny udział w zabawach muzyczno-ruchowych i jak zawsze nie brakowało dobrego humoru i pozytywnych emocji.
      Bez wątpienia najważniejszym wydarzeniem maja była uroczystość z okazji „Dnia Mamy i Taty”. Wszystkie grupy przygotowywały się do tego święta z wielkim zaangażowaniem. Na tę okoliczność dzieci przygotowały dla rodziców część artystyczną: recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Były to dla rodziców i dzieci szczególne chwile, którym towarzyszyły niesamowite emocje, uśmiech, wzruszenie i duma z pociech. Wszyscy goście z zaciekawieniem i skupioną uwagą słuchali życzeń, wierszy oraz piosenek. Po uroczystościach przedszkolaki rozdały rodzicom własnoręcznie wykonane prezenty i wszyscy mogli częstować się słodkościami.

Opublikowano maj 31, 2018 17:40

Podsumowanie kwietnia 2018

    W miesiącu kwietniu, w naszym przedszkolu miało miejsce wiele ciekawych wydarzeń.
Tradycyjnie odbyło się samodzielne przygotowywanie kanapek, zajęcia zumby oraz "Dzień bez słodyczy", a wszystko to w ramach działań propagujących zdrowy styl życia.
     4 kwietnia 2018 roku w naszym przedszkolu gościliśmy Teatr Urwis z Krakowa. Tym razem dzieci obejrzały spektakl pt. „Sklep z zabawkami”. Była to bajka o pewnym chłopcu, który nie lubił swoich zabawek, nie szanował ich i nie chciał się nimi bawić. Pewnego dnia, za pomocą sprzedawcy zabawki ożyły i chłopiec przekonał się, że zabawa nimi dostarcza mu wiele radości. Spektakl miał na celu odciągnięcie dzieci od telewizji i internetu oraz zachęcenie do bardziej aktywnego spędzania czasu. Podczas spektaklu dzieci wspólnie z aktorami tańczyły i śpiewały. Wszyscy bardzo dobrze się bawili!!!
      Dzień później wszystkie przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Centrum Sztuki w Oławie na przedstawienie „Nowe szaty króla”. To znakomity musical z przesłaniem aspektu profilaktycznego, pełen tańca i poruszającej muzyki wraz z porywającym śpiewem na żywo oraz grą aktorską, a także zachwycającymi animacjami multimedialnymi. Dodatkowym atutem był znakomity humor oraz zaskakujące zwroty akcji, które wciągają widza w dalszy ciąg wydarzeń. Nowe szaty króla to fascynujący musical, w którym wiele momentów zachęcały nas do wspólnej zabawy, oferując przy tym doskonałą rozrywkę najwyższej klasy oraz niebanalny, odpowiedni dla dzisiejszych czasów morał i przesłanie edukacyjne. Śledząc losy rozkapryszonego króla i jego wiernej śmiesznej lamy, mali widzowie nauczyli się, że o wartości człowieka nie decyduje ani zasobność portfela, ani metka przy ubraniu, a to w jaki sposób traktujemy innego człowieka.
      Kolejnym wydarzeniem kwietnia był „Dzień Ziemi”, który obchodziliśmy 20 kwietnia. W każdej grupie odbyły się zajęcia o tematyce ochrony naszej planety przed zanieczyszczeniami. Dzieciom najbardziej podobało się segregowanie śmieci do pojemników z odpowiednim kolorem. Wykazały się dużą wiedzą na temat oszczędzania energii oraz ochrony lasów. Grupa „Rybek” tego dnia wykonała też zabawkę – ekologicznego robota i plakat, do których wykorzystała stare kartony, zakrętki, butelki, zużyte płyty CD. Bałagan był ogromny, ale w taki dzień przedszkolaki chętnie zabierały się do sprzątania! Tego typu akcje mają na celu podnoszenie świadomości ekologicznej wśród najmłodszych oraz kształtowanie właściwych postaw związanych z ochroną środowiska.
      Pod koniec miesiąca Smyki uczestniczyły także w comiesięcznych Spotkaniach z muzyką. Tym razem instrumentem przewodnim był flet. Dzieci zapoznały się z budową instrumentu oraz wysłuchały kilku utworów granych na flecie. Jak zawsze nie zabrakło dobrego humoru i pozytywnych emocji.

Opublikowano kwiecień 30, 2018 20:19

Podsumowanie marca 2018

       W marcu przedszkolaki z grupy II i III wybrały się na koncert pt. „Pory roku w muzyce” do Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu. Program tego koncertu okazał się dla nas ogromnym zaskoczeniem. Znany nam wszystkim utwór Vivaldiego „Cztery pory roku” zabrzmiał na sali koncertowej zupełnie w innym wydaniu. Na koncercie dowiedzieliśmy się, jak Vivaldi, inspirując się przyrodą, imitował muzyką głosy natury – śpiew ptaków, szczekanie psów, odgłosy burzy czy polowanie. Było to dla nas duże doświadczenie, a przy okazji mieliśmy możliwość podczas tego spotkania rozwijać swoją wyobraźnię muzyczną.
       Tak jak w poprzednich miesiącach odbyły się bardzo lubiane przez dzieci zajęcia Zumby, prowadzone przez Panią Kasię. Dzieci z ogromną werwą i zapałem, starają się wykonywać ćwiczenia gimnastyczne, dając upływ swoim emocjom i nieskończonej energii.
       Nasi goście, którzy odwiedzają przedszkole co miesiąc z cyklem „Spotkań z muzyką” także przygotowali dla nas piękne, wielobarwne przedstawienie pt. „Wielkanocno – Wiosenne Show z piosenkami”. Jak zwykle było bardzo muzycznie i tanecznie. Szczególnie zachwyciła nas kurka, która znosiła złote jaja. Nasze przedszkole odwiedzili także aktorzy z teatrzykiem pt. „Bajeczna Księga”. Bajka opowiadała o małym chłopcu, który przy pomocy książki przeniósł się w świat fantazji. Trafił do krainy bajek, która okazała się zagrożona. Dzięki swojej wyobraźni postanowił uratować bajkowy świat. Przedstawienie przepełnione było fantazją i magią, ale przede wszystkim zachęcające dzieci do czytania książek. Młodym widzom bardzo podobały się barwne dekoracje i stroje, rytmiczne piosenki oraz wartka akcja przedstawienia, do której udziału aktorzy zaprosili przedszkolaków.
        „Tam daleko gdzie wysoka sosna, maszeruje drogą mała wiosna”… 21 marca Smyki z naszego przedszkola przywitały wiosnę. Z tej okazji każda z grup przygotowała kukłę Marzannę. Każda z nich była niezwykle zabawna i niepowtarzalna. Tego dnia, pomimo zimowej aury nie mogło zabraknąć barwnego korowodu, który głośno witał upragnioną wiosnę.
        Tego dnia, nie tylko świętowaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny, ale także obchodziliśmy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Tego dnia wszyscy przyszli w skarpetkach nie do pary, nawiązując do takiego właśnie: nie do pary, trzeciego dodatkowego chromosomu w łańcuchu DNA, powodującego zaburzenia w rozwoju nazywane zespołem Downa. Dzieci poznawały podczas zajęć problemy, ale i oczekiwania osób z zespołem Downa i uczyły się otwartości i tolerancji na innych.
       Dzień później obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. Wszyscy w przedszkolu ubraliśmy się na niebiesko, a także przynieśliśmy ze sobą butelkę wody do picia. W grupach odbyły się ciekawe zajęcia o tym, czym dla nas jest woda, jak ważna jest w codziennym życiu, a także o tym , że brakuje jej milionom ludzi na całym świecie. Nie zabrakło też wielu zabaw, w których najważniejszą rolę odgrywała właśnie – WODA.
        26 marca zostały ogłoszone wyniki konkursu na najładniejszą ozdobę Wielkanocną. Pierwsze miejsce zajął Kacper Choina z grupy Kaczuszek. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i jeszcze raz gratulujemy :-)

Opublikowano marzec 30, 2018 19:37

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.