Aktualności

W lutym proponujemy

  • 1 luty – Bal karnawałowy
  • 6 luty – Przedszkolny "Dzień bez cukru i słodyczy"
  • 7 luty – Robotyka (Gr. II i III)
  • 13 luty – Zumba, godz. 13:00
  • 15 luty – „Jemy zdrowo” – samodzielne przygotowanie śniadania przez dzieci
  • 20 luty – Teatrzyk – „Morska Przygoda”, godz. 11:00
  • 22 luty – Robotyka (Gr. II i III)
  • 27 luty – Spotkanie z muzyką – „Muzyka na smykach – altówka”

*(przedszkole zastrzega sobie możliwość rezygnacji lub zmiany terminu planowanych imprez i działań edukacyjnych)

Opublikowano luty 01, 2018 15:22

Posumowanie stycznia 2018

         W naszym przedszkolu cały miesiąc trwała akcja „Dokarmiamy zwierzęta zimą”, podczas której rodzice razem z dziećmi przynosili różne artykuły potrzebne zwierzakom do przetrwania zimy. Udało nam się zebrać ogromną ilość darów, które przekazano na Oławskie Schronisko. Za wszystkie dary i udział w corocznej akcji serdecznie dziękujemy.
         Najważniejszym wydarzeniem w tym miesiącu, było Spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka połączone z Jasełkami. Na tak ważną uroczystość przybyło bardzo dużo zaproszonych gości, a przede wszystkim ukochane babcie oraz dziadkowie. Przygotowania do tak ważnego dnia trwały cały miesiąc, po to aby wszystko wyglądało perfekcyjnie. Najmłodsze dzieci z grupy Żabek przygotowały krótki występ zimowy. Było to ich pierwsze tak poważne przedstawienie na scenie wśród tak licznej publiczności. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne. Wszyscy byli zachwyceni i bardzo zadowoleni. Natomiast Kaczuszki razem z Panią Basią przygotowały akademię z okazji Dnia Babci i Dziadka. Były piosenki, wierszyki i życzenia płynące prosto z serduszek oraz własnoręcznie wykonane prezenty. Artyści z najstarszej zaprezentowali tradycyjne Jasełka. W blasku gwiazdy betlejemskiej, na tle pięknie wykonanej szopki dzieci śpiewały kolędy, recytowały wiersze dla Jezuska i odgrywały przypisane im role pastuszków, aniołków i króli.
Pod koniec miesiąca odbyły się cykliczne „Spotkania z muzyką” pt. „Róg czy Waltornia?”

Opublikowano styczeń 31, 2018 14:35

Podsumowanie grudnia.

     Już od początku miesiąca zapanowała w naszym przedszkolu świąteczna atmosfera. Ubieraliśmy choinki, przyozdabialiśmy okna i korytarze. 6 grudnia od samego rana Smyki oczekiwały na przybycie ważnego gościa. Po mimo braku śniegu, odwiedził nas Święty Mikołaj z workiem pełnym prezentów. Dzieci na przywitanie zaśpiewały piosenkę, którą od dłuższego czasu przygotowywały wraz z paniami na tak ważny dzień. Mikołaj również pamiętał o Smykach i dla każdego zostawił paczkę pełną prezentów. Każda grupa wykonała bardzo ciekawe prace plastyczne na których oczywiście królował Mikołaj.
      Jak co miesiąc, w naszym przedszkolu miało miejsce wiele ciekawych wydarzeń. Tradycyjnie odbyło się samodzielne przygotowanie kanapek, zajęcia zumby, oraz przedszkolny „dzień bez słodyczy”, a wszystko to w ramach działań propagujących zdrowy styl życia.
      Grudniowe „Spotkanie z muzyką” poświęcone było gitarze klasycznej. Podczas koncertu dzieci poznały budowę oraz brzmienie i sposób grania na tym instrumencie. Nie obyło się również bez śpiewania kolęd i pastorałek, które wprowadziły nas w świąteczny klimat. Grupa Kaczuszek i Rybek tego dnia postanowiły również upiec świąteczne pierniczki, które później samodzielnie ozdabiały. W całym przedszkolu unosił się zapach świąt.
      W naszym przedszkolu odbył się również „Konkurs na Bożonarodzeniową ozdobę świąteczną”. Dziękujemy rodzicom, którzy mimo świątecznych obowiązków znaleźli chwilę na to, aby razem ze swoimi pociechami stworzyć piękne, świąteczne ozdoby. Wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie serdecznie gratulujemy ciekawych pomysłów.
      Za sprawą zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia grudzień to czas, kiedy pomagamy potrzebującym. Po raz kolejny w naszym przedszkolu została zorganizowana zbiórka darów „Szlachetnej paczki” dla konkretnej rodziny. Dzięki rodzicom i wszystkim pracownikom zebraliśmy ogromną ilość darów, którą przekazano potrzebującej rodzinie. Za wszystkie dary serdecznie dziękujemy.

Opublikowano grudzień 31, 2017 16:09

Podsumowanie listopada

     Listopad to miesiąc pełen atrakcji w naszym przedszkolu. Jedną z nich był teatrzyk pt. „Witaminki Jarzynki”, które opowiadało o zdrowym jedzeniu i aktywnym spędzaniu wolnego czasu.
     W dniu 10 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości (11 listopada). Z tej okazji wszystkie Smyki uroczyście odśpiewały hymn państwowy, a także obejrzały film „Polak Mały”, który przybliżył im znaczenie symboli narodowych.
     Kolejnym ważnym wydarzeniem w naszym przedszkolu był Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, który przypadł na 21 listopada. W tym dniu wszyscy staraliśmy się być dla siebie bardzo mili i uprzejmi. Tego dnia nikt nie wyszedł z przedszkola bez medalu „ Życzliwego Przedszkolaka”.
     Tradycyjnym listopadowym wydarzeniem w przedszkolu był Dzień Pluszowego Misia. Dzieci przyniosły swoje najukochańsze, duże i małe przytulaki. Tego dnia wszystkie grupy spotkały się w sali gimnastycznej, aby świętować „Urodziny Misia” Odbyły się zwariowane tańce, różne gry i zabawy z udziałem misiów, a także konkurs między grupami na najładniejsze odśpiewanie życzeń - „Sto lat”. W prezencie przedszkolaki otrzymały od solenizanta słodki poczęstunek w postaci „Lubisia”.
     Na comiesięcznym "Spotkaniu z muzyką" zaprezentował się saksofon. Jego piękne brzmienie niosło się po całym przedszkolu. Dzieci brały udział w zabawach muzyczno-ruchowych i jak zawsze było dużo dobrego humoru i pozytywnych emocji.
     Tradycyjnie w ostatni dzień listopada odbyły się Andrzejki. W każdej grupie było „lanie wosku”, przekuwanie papierowych serduszek i ustawianie butów na progu oraz wiele, wiele innych wróżb. W tym dniu najmłodsze przedszkolaki „Żabki”- miały bal kostiumowy, które prowadziły zaprzyjaźnione czarownice i wróżki: Babcia Ala, pani Tatiana i pani Sylwia. Najstarszą grupę odwiedziły nietoperze z listami, od pewnej nieznajomej, w których ukryto wskazówki do rozwiązania zagadki. Ten dzień obfitował w moc wrażeń i dobrą zabawę.

Opublikowano listopad 30, 2017 13:29

Podsumowanie października 2017

Podsumowanie października 2017

      W październiku, w naszym przedszkolu zrobiło się bardzo jesiennie. Bywały dni słoneczne i ciepłe a przedszkolny plac zabaw zaczął tonąć w różnobarwnych liściach. Najmłodsza grupa „Żabek” postanowiła popracować w ogrodzie i zrobić z nimi porządek! Najlepszą zabawą było rozrzucanie liści i wywracanie się w miękkie sterty.
      Jak co miesiąc, odwiedził nas teatrzyk, tym razem z widowiskiem pt. „Smok Cudaczek Wyśmiewaczek”. Nasze Smyki ponownie były widzami, a niektóre także aktorami. Nauczyły się przy tym, jak dbać o higienę osobistą i wygląd zewnętrzny, a także życzliwości i szacunku dla innych. Było nie tylko pouczająco ale i bardzo wesoło.
      Nasze przedszkole odwiedziło Stowarzyszenie Ratownictwa Powiatu Pyrzyckiego. Podczas zajęć wszystkie grupy miały okazję wysłuchać instruktarzu z udzielania pierwszej pomocy poszkodowanemu, a następnie każdy mógł w sposób praktyczny przećwiczyć na „fantomisiu” Tomku nabytą wiedzę. Spotkanie było również doskonałą okazją do przypomnienia sobie numerów alarmowych oraz zasad kontaktowania się z dyspozytorem. Na koniec każdy Smyk otrzymał certyfikat uzyskując tytuł „Mały Ratownik”.
      W dniu 19 października grupy „Kaczuszek” i „Rybek” udały się na wycieczkę do kina Odra w Oławie. Dzieci z wielkim zachwytem były widzami przedstawienia teatralnego pt. „Roszpunka”. Przedszkolaki z zainteresowaniem i wielkim przejęciem śledziły losy bohaterów. Po skończonym przedstawieniu Smyki nagrodziły aktorów gromkimi brawami.
      Październikowe "Spotkanie z muzyką" było trochę nietypowe. Nie przyjechał do nas żaden instrument. Tym razem tematyka spotkania była poważna: odblaski i kamizelki na drodze, bezpieczne zachowanie w ruchu ulicznym oraz znaki drogowe. Wszystko to zostało przedstawione przedszkolakom za pomocą muzyki oraz wielu ciekawych rekwizytów.

Opublikowano październik 30, 2017 19:40

Podsumowanie wrzesnia 2017

     Pierwsze dni września były dla wszystkich „Smyków” dużym przeżyciem. Starszaki z chęcią wróciły po wakacjach do swoich ulubionych pań, kolegów, koleżanek oraz zabawek. Maluszki przechodziły w tych dniach adaptację, podczas której dzieciom i ich rodzicom towarzyszyły wielkie emocje. Pierwsze rozstania, wyczekiwanie oraz łzy sprawiły, że nie był to łatwy czas w życiu przedszkola. Troskliwe Panie pomagały i nadal pomagają przetrwać ten trudny czas w przedszkolu naszym maluchom. Jednak z upływem czasu maluszki zaczęły wykonywać pierwsze prace plastyczne, śpiewać piosenki, poznawać nowych kolegów i koleżanki. Łezki zastąpił uśmiech i chęć do fajnej zabawy.
      Od pierwszych dni przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach Zumby, które poprowadziła nam ulubiona Pani Kasia, a także promowały zdrowy styl życia i odżywiania podczas akcji „Jemy zdrowo” - samodzielnie przygotowując kanapki i obchodząc „Przedszkolny Dzień bez słodyczy”.
      Jak co roku we wrześniu odbyło się „Sprzątanie świata”, tym razem pod hasłem „Nie ma śmieci są surowce”. Wszystkie grupy zapoznały się z tematyką segregacji śmieci i ochroną środowiska, po czym wraz z swoimi Paniami wyruszyli posprzątać najbliższe okolice przedszkola. Całe szczęście, że w tym dniu dopisała nam pogoda. Wszystkie „Smyki” z wielką ochotą i entuzjazmem wrzucały do worków papierki, plastikowe butelki, a także inne śmieci.
      „Z magią na wesoło” – w tym miesiącu odwiedził nasze przedszkole Pan Magik, z bardzo zabawnym ale i ciekawym pokazem iluzji. Przeniósł wszystkie dzieci w świat magii i czarów. Sprawiał, że nieoczekiwanie przedmioty znikały i pojawiały się w zupełnie innych miejscach. Dzieci były zachwycone i każdy „Smyk” chciał nauczyć się wyczarować choć jednego cukierka.
      Po wakacjach wróciliśmy także do naszych cyklicznych „Spotkań z muzyką”. Tym razem nasze przedszkole odwiedzili muzycy grający na fagocie. Mogliśmy w całej okazałości zobaczyć ten instrument, a także poznać jego brzmienie. Było bardzo wesoło, nie zabrakło śpiewu i tańca. Nawet nasze najmłodsze „Żabki” wychodziły z koncertu zadowolone i uśmiechnięte. Na koniec przedszkolaki podziękowały za koncert gromkimi brawami.
      Tak, jak w poprzednim roku szkolnym w naszym przedszkolu dzieci miały możliwość uczestnictwa w zajęciach gry w szachy i zajęciach z „Robotyki”. Po raz pierwszy odbyły się też dodatkowe zajęcia - „Judo”.
      Od połowy września na zajęciach w-fu nasze „Smyki” brały udział w zmaganiach lekkoatletycznych. Pan Patryk dokonywał pomiarów sprawnościowych w takich konkurencjach jak bieg przez płotki, rzut piłeczką czy skok w dal. Wszystkie wyniki zostały odnotowane lecz należy przyjąć je z przymrużeniem oka.

Opublikowano wrzesień 30, 2017 18:21

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.